Podejrzany o kradzież na budowie - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież na budowie

Data publikacji 26.11.2020

Policjanci z komisariatu w Józefowie niedługo po przyjęciu zawiadomienia o kradzieży mienia oszacowanego na kwotę 11000 złotych z terenu ogólnobudowlanego w powiecie otwockim, zatrzymali podejrzanego 49-latka. Funkcjonariusze spostrzegli mężczyznę, kiedy na ich widok próbował oddalić się z miejsca kradzieży. Po usłyszeniu zarzutu, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

W miniony poniedziałek właściciel firmy budowlanej powiadomił śledczych z komisariatu w Józefowie o kradzieży kompletnego materiału do pokrycia dachowego oraz sprzętu budowlanego z placu budowy. Jak wynikało z relacji mężczyzny, łupem złodzieja padły m.in.: blachodachówka w ilości 200 metrów kwadratowych, 22 sztuki arkuszy blachy płaskiej, rynny, betoniarka, giętarka do blachy i inne.  Łączną wartość skradzionego mienia zgłaszający wycenił na kwotę 11000 złotych.

Jeszcze tego samego dnia policjanci w trakcie patrolu okolicy miejsca kradzieży zauważyli mężczyznę, który na ich widok na próżno próbował się oddalić. Podczas interwencji 49-latek był zdenerwowany i nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom, po co przyszedł na teren budowy. Ponadto mężczyzna wyglądem pasował do zebranych wcześniej ustaleń śledczych. Zatrzymany 49-latek noc spędził w policyjnej celi.  

Następnego dnia śledczy na podstawie zebranych dowodów postawili mężczyźnie zarzut kradzieży mienia o łącznej wartości 11000 złotych. 49-latek przyznał się do popełnienia czynu i poddał dobrowolnie karze.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin