Policyjny dozór za jadę po pijaku - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Policyjny dozór za jadę po pijaku

Data publikacji 02.06.2021

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 27-latka w związku z jazdą samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamaniem sądowego, dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Teraz jest on zobowiązany zgłaszać się do najbliższej jednostki Policji siedem razy w tygodniu i poddawać się badaniu stanu trzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena, którego styl jazdy ewidentnie wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, 27-latek prowadził samochód mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo sądowego, dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wówczas 27-latek na miejscu został zatrzymany, a jego volkswagen przekazany osobie przez niego wskazanej. Mężczyzna noc spędził w celi w komendzie.

Po wytrzeźwieniu 27-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która zdecydowała o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru i zobowiązała go do stawiennictwa siedem razy w tygodniu w najbliższej jednostce Policji oraz poddawania się badaniu stanu trzeźwości. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy w przypadku kiedy widzimy, że za kierownicę samochodu wsiada osoba pijana lub jeśli samochód porusza się po drodze zygzakiem.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/ea