Aktualności

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania

Otwoccy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lat podejrzanych o kilka włamań i kradzieży na terenie powiatu otwockiego. Ich łupem padły między innymi pieniądze, elektronarzędzia, przewody elektryczne i rowery. Ponadto w miejscu zamieszkania 20-latka policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Obaj usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 20-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Zgłoszenia o włamaniach do samochodów i posesji na terenie powiatu otwockiego zaczęły wpływać do Policji od połowy kwietnia bieżącego roku. Łupem sprawców padły miedzy innymi pieniądze, elektronarzędzia, przewody elektryczne i rowery o łącznej wartości ponad 26 000 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego, którzy po krótkim czasie w wyniku podjętej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili dwóch mężczyzn zamieszanych w ten przestępczy proceder. W ciągu kolejnych kilku godzin zatrzymali 20 i 24-latka. Ponadto w miejscu zamieszkania 20-latka kryminalni odzyskali część skradzionego mienia. Obaj zatrzymani trafili do cel na komendzie.

W trakcie czynności procesowych z udziałem podejrzanych, na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego, śledczy przedstawili 20-latkowi siedem zarzutów dotyczących kradzieży i włamań, zaś 24-latkowi trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec 20-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 

Teraz pracujący nad sprawą policjanci sprawdzają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw i gromadzą dalszy materiał dowodowy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/is

 • Na zdjęciu po lewej stoi mężczyzna, po prawej umundurowany policjant.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą mężczyznę z założonymi na ręce trzymane z tyłu kajdankami.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą w kierunku radiowozu mężczyznę. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy stoją przy radiowozie, i mężczyznę, który wsiada do radiowozu.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który prowadzi mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą w kierunku radiowozu mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu.
  Policjanci z zatrzymanym