Wspólne sadzenie lasu - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Wspólne sadzenie lasu

W poniedziałek, 10 maja otwoccy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”. We wspólnym sadzeniu lasu na terenie Nadleśnictwa Celestynów wzięli udział m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica oraz dyrektor RDLP w Warszawie Marek Roman. Wśród uczestników sadzenia nie zabrakło także parlamentarzystów i lokalnych samorządowców. Wspólnymi siłami posadzono blisko 1000 sztuk drzewek.

Wiosna to czas, kiedy rozpoczynają się intensywne prace leśne, w tym również prace związane z zalesianiem terenu.

W zeszły poniedziałek na terenie Nadleśnictwa w Celestynowie otwoccy policjanci, samorządowcy, strażacy i leśnicy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”, która miała na celu pokazanie przeogromnej roli lasów w przeciwdziałaniu niekorzystnym skutkom zmian klimatu. We wspólnym sadzeniu lasu również wzięli udział wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica oraz dyrektor RDLP w Warszawie Marek Roman. Wspólnymi siłami posadzono blisko 1000 sztuk drzewek.

Po intensywnej pracy wszyscy wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu, gdzie na uczestników czekał zasłużony posiłek.

Pamiętajmy, że przyroda to nasze dobro narodowe, o które musimy się wspólnie troszczyć. Sadząc drzewa zapewniamy bezpieczną przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin