03.08.2015
Policjanci z Karczewa, Otwocka oraz z komisariatu rzecznego poszukują 35- latka, który postanowił wczoraj po południu przepłynąć Wisłę. Wznowione dziś poszukiwania nie doprowadziły do jego odnalezienia. Aby wypoczynek nad wodą nie zamienił się w tragedię, otwoccy policjanci ponownie apelują o rozwagę oraz radzą jak korzystać z kąpielisk.
03.08.2015
Komendant Powiatowy Policji w Otwocku inspektor Dariusz Zalesiński, zwraca się z apelem i prośbą o włączenie się i czynny udział mieszkańców Otwocka w sprawy służące poprawie bezpieczeństwa naszego miasta. Dlatego prosimy o przesyłanie na adres mailowy bip.otwock@policja.waw.pl wszelkich informacji, uwag i postulatów mogących służyć wspólnej sprawie jaką jest bezpieczeństwo publiczne.
03.08.2015
Jeszcze przez kilka godzin może być nieprzejezdna droga krajowa numer 17 przed rondem w Kołbieli dla jadących w stronę Warszawy. Po godzinie 9.15 doszło tu do wypadku drogowego z udziałem 4 pojazdów. Ranne zostały cztery osoby w tym 7- miesięczne dziecko. Policjanci proszą o wybór dróg alternatywnych i stosowanie się do wyznaczonych objazdów. O godzinie 12.00 dopuszczono w tym miejscu ruch wahadłowy.
02.08.2015
Policjanci z Józefowa zatrzymali 32- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany, że pod pozorem sprzedaży garnków znanej światowej firmy, skradł 84- letniej kobiecie dokumenty, pieniądze i kartę bankomatową z której zdołał podjąć ponad 1000 złotych. Opisana metoda działania oszustów niech będzie przestrogą. Pamiętaj w przypadku jakichkolwiek podejrzeń natychmiast powiadom policję!
31.07.2015
Zatrzymano 31- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na obrzeżach Otwocka, sprawca napadł i pobił przechodnia, a następnie skradł mu złoty łańcuszek, obrączkę i telefon. Dziś przed południem policjanci odnaleźli go w piwnicy, zwiniętego w małej wnęce pod podłogą, którą jak ustalono przygotował by ukryć się przed policją. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
31.07.2015
Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo- śledczego z Komendy w Otwocku, prowadzą sprawę usiłowania kradzieży. Dwójka młodych mężczyzn próbowała w pobliżu plaży nad Świdrem skraść rower. Spłoszeni w trakcie ucieczki porzucili jednoślad którym sami przyjechali. Poszukujemy zarówno sprawców, jak i właściciela pozostawionego roweru.
30.07.2015
Policjanci z komisariatu w Józefowie, publikują zdjęcia dwóch kobiet podejrzewanych o dokonanie kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości proszone są o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Józefowie lub z najbliższą jednostką policji.
30.07.2015
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.
29.07.2015
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych.
29.07.2015
Dziś powitano nowego Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku. Policjanci, pracownicy Policji oraz zaproszeni goście powitali inspektora Dariusza Zalesińskiego. W uroczystości wziął udział Z-ca Komendanta Stołecznego Policji podinspektor Hubert Kowalczewski.
23.07.2015
Z okazji Święta Policji, serdeczne słowa podziękowania za codzienną służbę wszystkim policjantkom i policjantom złożył w swoim przemówieniu p.o Komendant Powiatowy Policji w Otwocku podinspektor Andrzej Karpiński. Szczególne słowa uznania skierował do kobiet w związku z przypadająca w tym roku 90 rocznicą rozpoczęcia pełnienia przez nie służby w policji.
22.07.2015
Policjanci z Otwocka ponownie apelują o ostrożność przy planowaniu wakacyjnych wyjazdów za pośrednictwem stron internetowych. Z zebranych materiałów wynika, że najprawdopodobniej te same osoby, które za pośrednictwem strony www.apartamentykolobrzeg.org oszukały już ponad 185 osób, odpowiadają za równie fałszywą ofertę znajdująca się pod adresem www.apartamentysopot.biz
22.07.2015
Policjantki, Policjanci, Pracownicy Policji garnizonu stołecznego...
21.07.2015
Pożary są głównym i najniebezpieczniejszym zagrożeniem dla naszych lasów. Ogień rozprzestrzenia się błyskawicznie. Doszczętnie niszczy trwające wiele lat działania przyrody. W sercu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego doszło do groźnego pożaru. Tylko dzięki błyskawicznej akcji ratowniczej ogień powstrzymano. W tej sprawie policjanci z posterunku we Celestynowie prowadzą postępowanie wobec 3 osób mogących mieć związek z tym pożarem.
<<
<
1
>>