24.07.2014
Święto Policji to wyjątkowy dzień w życiu każdego funkcjonariusza. To radosny moment uhonorowania zasłużonych Policjantów odznaczeniami i awansami na kolejne stopnie służbowe. To także wyjątkowy czas podziękowania za trudy codziennej, często niebezpiecznej służby na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.
24.07.2014
W Święto Policji niezapominany o kolegach, których nie ma już wśród nas. Jak co roku w dniu 24 lipca otwoccy policjanci składają kwiaty i zapalają znicze przed pomnikiem upamiętniającym poległych funkcjonariuszy.
23.07.2014
Policjanci z otwockiej patrolówki zatrzymali 26- letniego mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie co najmniej trzech aut zaparkowanych w Otwocku. Będąc pod wpływem alkoholu mężczyzna urywał lusterka i uszkadzał ostrym narzędziem lakier pojazdów. Swoje zachowanie próbował „tłumaczyć” nieporozumieniem ze swoją dziewczyną.
23.07.2014
Wczoraj w Otwocku starsza kobieta została zaczepiona przez kobietę pochodzenia romskiego, pod pozorem sprzedaży atrakcyjnych bluzek. Wykorzystując nieuwagę, potencjalnej klientki skradła jej biżuterię. Policjanci ostrzegają i przypominają, że oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych lub starszych osób. Często podają się za pracownika administracji, opieki społecznej, czy nawet kogoś z rodziny. Wykorzystują bezradność i samotność, szczególnie osób starszych. Aby uniknąć sytuacji, w której takie osoby mogą stać się ofiarą bezdusznych przestępców, policjanci przypominają kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podstawowa z nich to numer alarmowy 112 lub 997!
22.07.2014
Otwoccy kryminalni zatrzymali dziś rano 37- letniego mężczyznę podejrzewanego o pchnięcie nożem 40- letniego mieszkańca Józefowa. Do zdarzenia doszło przed czterema dniami. Tylko szybka interwencja i natychmiastowa pomoc jakiej udzielili rannemu policyjni wywiadowcy z Otwocka, uratowała mu życie.
22.07.2014
Policjanci z posterunku w Wiązownie zatrzymali 32- letniego mieszkańca Warszawy podejrzewanego o zniszczenie „Pomnika Lotnika” w Józefowie. Obelisk ten upamiętnia południowoafrykańskich lotników z "Liberatora, którzy zginęli w tym miejscu w dniu 15 sierpnia 1944 roku, niosąc pomoc dla Powstania Warszawskiego.
21.07.2014
Policjanci z Józefowa i Otwocka obezwładnili 21-latka, który sterroryzował nożem 8 mężczyzn, odkręcił gaz i zagroził wysadzeniem budynku, a następnie dokonywał samookaleczenia. Tylko dzięki błyskawicznym i zdecydowanym działaniom, także z użyciem policyjnego psa, funkcjonariusze przeprowadzili ewakuację, zapobiegli wysadzeniu budynku, jak i uratowali życie desperatowi.
21.07.2014
Policjanci z Komendy w Otwocku, badają przyczynę wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 15.00 w pobliżu ronda w Kołbieli. Z zebranych ustaleń wynika, że kierowca hondy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas drogi i zderzył się z busem jadącym od strony Lublina. Przewożący 18 osób samochód „dachował”. Łącznie poszkodowanych zostało 15 osób.
17.07.2014
Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalają przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj w Otwocku. Na prostym odcinku drogi kierujący motocyklem 29- latek wjechał w zaparkowanego przy chodniku matiza. Mężczyzna dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowego natychmiast trafił do jednego z warszawskich szpitali.
16.07.2014
Policjanci z komisariatu w Józefowie, zatrzymali 19- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju na młodej mieszkance Józefowa. Kobieta została przewrócona, a z jej rąk został wyrwany telefon komórkowy. Po kilku godzinach policjanci odzyskali telefon i zatrzymali podejrzewanego.
15.07.2014
Dzisiaj o 11:00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Święta Policji. Policjanci zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi oraz mianowani na wyższe stopnie policyjne. Gościem specjalnym był Pan Zbigniew Marchlewicz syn otwockiego komendanta, który pośmiertnie uhonorowany został przez Instytut Yad Vashem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”
14.07.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych prowadzą czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu 17- letniego Adama Seroczyńskiego, który na początku czerwca opuścił swoje miejsce zamieszkania.
14.07.2014
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku, zatrzymali 2 mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanej dokumentacji próbowali w jednym z wydziałów komunikacji zarejestrować audi. Zakuci w kajdanki mężczyźni wprost z urzędu trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze oprócz licznych dokumentów, zabezpieczyli w tej sprawie także saaba, który jak ustalono kilka dni wcześniej również na podstawie sfałszowanych dokumentów otrzymał polskie tablice rejestracyjne.
10.07.2014
Policjanci z komisariatu w Józefowie, zatrzymali 21- letniego mężczyznę podejrzewanego o wycięcie szyby w samochodzie i kradzież zamontowanego w nim zestawu głośników znanej światowej marki. W poszukiwaniach sprawcy nieodzowna okazała się pomoc przewodnika z policyjnym psem tropiącym. Mundurowi odzyskali skradziony zestaw, a sprawca trafił do policyjnej celi.
<<
<
1
>>