30.11.2015
Późnym wieczorem policjant z Komisariatu Policji w Halinowie, będąc po służbie, na terenie powiatu Otwockiego zatrzymał pijanego kierowcę. Nietrzeźwy 39- letni mieszkaniec Poznania wydmuchał prawie 3 promile alkoholu.Policjant wykazał się wzorową i godną do naśladowania postawą.
28.11.2015
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali 55-latka, podejrzewanego o zabójstwo swojej 35-letniej konkubiny. Z zebranych informacji wynika, że do zdarzenia doszło podczas awantury domowej, w trakcie której mężczyzna kilkukrotnie ugodził kobietę nożem. Grozi mu teraz do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.
27.11.2015
W dniu wczorajszym policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie zatrzymali 47-letniego mieszkańca tej gminy, podejrzewanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją niepełnosprawną żoną. Jeszcze dziś trafi on do aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
27.11.2015
Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku poszukują świadka zdarzenia drogowego, który w dniu 03 października 2015r. około godz. 13:20-13:50 na skrzyżowaniu ulic Karczewska i Ślusarskiego poruszał się białym furgonem- widocznym na publikowanym zdjęciu.
26.11.2015
Policjanci z Otwocka poszukują 31-letniego Kamila Andrzejewskiego, mieszkańca gminy Karczew, który w dniu 25 listopada 2015r. o godz. 01:10 w nocy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował potrącić interweniującego policjanta. Mężczyzna ten jest poszukiwany dwoma listami gończymi. W chwili zdarzenia poruszał się srebrnym seatem altea o nr rej. WOT 17944. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku.
24.11.2015
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
23.11.2015
Policjanci z otwockiej komendy prowadzą kolejne postępowanie dotyczące oszustwa internetowego. Jakież było zdziwienie 19-letniej studentki z Celestynowa, kiedy zamiast zamówionego na portalu internetowym wymarzonego telefonu komórkowego w dostarczonej jej przesyłce odnalazła tylko paczkę kawy.
23.11.2015
Aż z trzema medalami wrócili otwoccy policjanci z zawodów strzeleckich, które odbyły się w Rembertowie. Były one zorganizowane przez Wydział Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KSP i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.
22.11.2015
Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego poszukują sprawcy kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce w dniu 07 października 2015r. w Kebabie przy ul. Karczewskiej 14/16 w Otwocku.
21.11.2015
Policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie zatrzymali 57-latka, który znęcał się nad swoim 92-letnim ojcem. Jak wynika z policyjnych ustaleń, już od dłuższego czasu używając przemocy fizycznej i psychicznej, wymuszał on na starszym ojcu różne kwoty pieniędzy. Jeszcze dziś trafi on do aresztu.
20.11.2015
Areszt dla 34-latka, podejrzewanego o handel narkotykami. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji na początku listopada zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie nieznaczną ilość narkotyków. Mężczyzną zainteresowali się również policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy kilka dni później zatrzymali go z 33 gramami amfetaminy.
20.11.2015
Stołeczni policjanci wzięli udział w ćwiczeniach Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania „PATROL-15”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie przygotowania, umiejętności współdziałania oraz reakcji różnych służb w przypadku wystąpienia skażenia chemicznego, biologicznego i radiacyjnego. Dwa scenariusze tych ćwiczeń odbyły się na terenie powiatu otwockiego.
18.11.2015
Mimo wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań, domów, czy garaży. Zgromadzony dorobek naszego życia, to łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Policjanci apelują o czujność i nie lekceważenie nawet najmniejszych sygnałów mogących świadczyć, że do takiego przestępstwa może dojść.
18.11.2015
605 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzielnicowi z Komendy w Otwocku wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego II w Warszawie. Towar ukryty był w samochodzie należącym do 30-letniego obywatela Bułgarii. Policjanci namierzyli pojazd na terenie bazaru w Otwocku. Sprawą zajmują się już funkcjonariusze Służby Celnej.
<<
<
1
>>