11.02.2016
Otwoccy kryminalni w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2016r.” zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku, przeprowadzili kontrole punktów gier z automatami na niskie wygrane. Miejsca te są kontrolowane pod kątem sprzedaży nieletnim „dopalaczy”.
09.02.2016
Dzisiaj w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Poniatowskiego 10 w Otwocku odbyły się konsultacje społeczne dot. założeń "krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. W spotkaniu, któremu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji p.o. podinsp. Andrzej Karpiński uczestniczyli przedstawiciele różnych służb i podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem mieszkańców powiatu.
08.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
05.02.2016
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych otwoccy policjanci w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki” przeprowadzają wzmożoną kontrolę osób kierujących pojazdami. Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostały punkty kontrolne policjanci kierowali się szczególnie tymi odcinkami dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami lub wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.
03.02.2016
Policjanci z oddziału prewencji w Piasecznie post. Robert Strtaucholt i post. Kamil Bartosiński wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, pełniąc służbę na terenie Otwocka, uratowali 22-letniego mężczyznę. Młody mieszkaniec Otwocka znajdował się na torach kolejowych. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarza.
02.02.2016
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących.
02.02.2016
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku na terenie Józefowa zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki toyota. W samochodzie ujawniono środki odurzające, kierowca usłyszał już dwa zarzuty za posiadanie narkotyków. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
29.01.2016
Policjanci z Posterunku Policji w Celestynowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca tej gminy, który posiadał przy sobie dwa poszukiwane przez policję telefony komórkowe. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za paserstwo. Za te wykroczenia grozi kara grzywny albo kara nagany.
29.01.2016
Policjanci z Józefowa zatrzymali podejrzewanego o dokonanie rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letni mieszkaniec Józefowa posługując się nożem kuchennym zastraszył dwóch młodych mężczyzn. Jednemu ukradł telefon komórkowy, a od drugiego z pokrzywdzonych żądał wydania pieniędzy. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
28.01.2016
W Urzędzie Gminy Celestynów odbyło się spotkanie policjantów z członkami Koła Studenckiego dla Seniorów. Prelekcję na temat bezpieczeństwa osób starszych przeprowadzili asp.szt. Paweł Lechnik oraz mł.asp. Grzegorz Kwas. Na spotkaniu omówiono metody i sposoby działania oszustów na tzw. „wnuczka” i przypomniano o właściwym zabezpieczeniu domów, mieszkań i działek.
26.01.2016
Dom, mieszkanie lub działka, to miejsca w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat naszej pracy. Niestety ogół rzeczy, które tam się znajdują stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności. Otwoccy policjanci podpowiadają jak można uniknąć takiego zagrożenia.
23.01.2016
Policjanci z Otwocka zatrzymali 27-latka podejrzewanego o oszustwa przy wynajmowaniu fikcyjnych „apartamentów” w Kołobrzegu i w Sopocie. Analiza materiałów postępowania przeprowadzona przez funkcjonariuszy z referatu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, doprowadziła do zatrzymania kolejnej osoby podejrzewanej o udział w tym procederze. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
21.01.2016
Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta Bielsko Biała. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie na terenie Otwocka kilku kradzieży sklepowych. "Pożądanym" artykułem zawsze był alkohol, który bielszczanin zabierał z różnych sklepów tej samej sieci. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
19.01.2016
Od 01 do 14 lutego 2016 roku w powiecie otwockim odbędą się ferie zimowe. Policjanci będą prowadzić tradycyjnie działania prewencyjne pod nazwą: „Bezpieczne Ferie 2016”. Mając na uwadze konieczność zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa, otwoccy funkcjonariusze będą kontrolowali miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.
<<
<
1
>>