02.09.2014
Z dniem 2 września nowym Komendantem Stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.
01.09.2014
21 czerwca po wizycie kobiet podszywających się jako pomoc pielęgniarska, z mieszkania starszej kobiety zginęła emerytura, oszczędności i pamiątkowa biżuteria. Policjanci z wydziału kryminalnego w tej sprawie na terenie Warszawy zatrzymali 22- latka, który już usłyszał zarzuty. Z zebranych materiałów wynika, że u fałszywych pielęgniarek pełnił on rolę kierowcy.
31.08.2014
Policjanci z posterunku w Wiązownie wraz oficerem dyżurnym z komisariatu w Józefowie, ustalili skąd pochodziła 91- letnia kobieta odnaleziona w miejscowości Zakręt. Do czasu odnalezienia jej najbliższej rodziny, starszą i schorowaną kobietą zaopiekowali się mundurowi.
29.08.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, ujawniają miejsce w którym w dniu 25 sierpnia br. zostały odnalezione zwłoki mężczyzny. Ciało w zaawansowanym rozkładzie znajdowało się w lesie nieopodal drogi krajowej numer 2. Wszystkie osoby mogące przyczynić się do ustalenia personaliów zmarłego i okoliczności jego śmierci, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku, lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.
28.08.2014
Do dyspozycji policjantów Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, trafiły wczoraj kolejne już urządzenia do badania stanu trzeźwości, zakupione ze środków z budżetu miasta Otwocka. W ich przekazaniu uczestniczył zarówno Prezydent Zbigniew Szczepaniak, jak i Komendant Powiatowy Policji w Otwocku mł. insp. Robert Kokoszka.
27.08.2014
Do nietypowego wypadku doszło wczoraj przy głównej ulicy w Otwocku. Zderzyły się tu dwie rowerzystki, a ich obrażenia okazały się na tyle poważne, że obie kobiety trafiły do szpitala. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalą szczegółowy przebieg tego zdarzenia. Już wiadomo, że kobiety poruszały się chodnikiem, co jest niezgodnie z przepisami.
27.08.2014
Alkohol i papierosy pochodzące z przemytu zabezpieczyli policyjni wywiadowcy, którzy wspólnie z funkcjonariuszami z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się ich nielegalnym importem zza wschodniej granicy. W ręce mundurowych wpadło także dwóch mężczyzn zajmujących się rozprowadzaniem towarów bez polskich znaków akcyzy.
25.08.2014
Policjanci z otwockiej patrolówki, dzisiejszej nocy zatrzymali 24- letniego rowerzystę. Mężczyzna nie tylko odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za posiadanie środków odurzających w postaci amfetaminy.
24.08.2014
Dzielnicowy z posterunku w Wiązownie, wraz policjantami z ruchu drogowego zatrzymał dwóch nietrzeźwych 29- letnich mężczyzn, którzy po tym jak citroen którym jechali wpadł do rowu, próbowali zbiec. Choć w samochodzie było ich tylko dwóch, to obaj oświadczyli, że żaden z nich nie kierował citroenem. Decyzją policjanta obaj trafili do policyjnego aresztu. Postępowanie w tej sprawie wyjaśni, który z nich prowadził samochód.
22.08.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 32- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie kradzieży przewodów energetycznych przebiegających przez tereny leśne. Mieszkaniec Otwocka próbował przekonać kryminalnych, że jest grzybiarzem, i w lesie znalazł się wyłącznie z powodu wysypu grzybów.
21.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
21.08.2014
Areszt dla 34- letniego mężczyzny podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez otwockich kryminalnych w związku z pobiciem do nieprzytomności 44- letniego mieszkańca Warszawy. Z policyjnych ustaleń wynika, że w celu zatarcia śladów podejrzewany spalił telefon komórkowy oraz ubranie swoje, jak i poszkodowanego. Następnie rannego zaciągnął w leśne zarośla i tam pozostawił.
20.08.2014
Znaczny spadek stwierdzonych przestępstw kryminalnych (o 3 tysiące zdarzeń) to najnowsze dane podsumowujące stan bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. W okresie od stycznia do lipca bieżącego roku w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2013 odnotowano między innymi mniej kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów, bójek i przypadków niszczenia mienia. Warszawa w przeważającej opinii samych mieszkańców jest miastem, gdzie czują się bezpiecznie.
18.08.2014
Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił dziś 29- letni mężczyzna podejrzewany o dokonanie kradzieży przewodów telekomunikacyjnych przebiegających wzdłuż torów kolejowych. Łącznie skradziono niemal 800 metrów przewodu, a straty jakie poniosły Polskie Koleje Państwowe wyceniono na 240 tysięcy złotych. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>