08.10.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, zatrzymali 38- letniego mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi. Na swoim koncie ma on między innymi kradzieże samochodów, włamania i pozbawienie wolności. Dziś rano otwoccy policjanci osadzili go na najbliższe 10 lat w jednym z zakładów karnych.
06.10.2015
Niezwykłą niespodziankę sprawili policjanci dzieciakom z przedszkola numer 3 w Karczewie. Kształcące spotkanie o Policji zorganizowali st.asp. Paweł Smoliński oraz funkcjonariusz z wydziału kryminalnego. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono przewodnika z psem tropiącym Afiszem. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem, a podczas całego spotkania przedszkolakom przypominano jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo, przypomnieliśmy także o obowiązkowym noszeniu odblasków.
06.10.2015
Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z wydziału ruchu drogowego w Otwocku, odnotowali aż trzy zdarzenia z udziałem 18- letnich kierowców, którzy swoje prawa jazdy odebrali zaledwie kilka tygodni temu. Policjanci apelują do wszystkich młodych kierowców o zachowanie większej rozwagi i szacunek dla innych uczestników ruchu.
05.10.2015
Wczoraj przed godziną 18.00 na lotnisku w Sobieniach – Jeziory doszło do na szczęście niegroźnego wypadku lotniczego. Podczas manewru lądowania kapotażowi uległa Awionetka Liberty XL 2. 51- letni pilot nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci z Otwocka zajmujący się tą sprawą poszukują drzwi awionetki, które nad terenem gminy Sobienie- Jeziory uległy awarii i odpadły w czasie lotu. Osoby, które je odnajdą proszone są o natychmiastowy kontakt z Policją.
03.10.2015
Podczas pewnej interwencji ulicznej, policjant z Józefowa rozpoznał sprawcę kradzieży sklepowej sprzed kilku dni. Okazało się, że przed paroma dniami właśnie on zajmował się tą sprawą, a twarz podejrzanego zarejestrowały wówczas kamery monitoringu.29- latek nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.
03.10.2015
Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafiła 41- letnia kobieta u której policjanci zabezpieczyli 200 gramów amfetaminy. O jej zatrzymaniu informowaliśmy przed kilkoma dniami. Grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
02.10.2015
Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Choć 49- latek wyskoczył przez okno i podjął próbę ucieczki to po chwili wpadł w ręce dzielnicowych z Józefowa. Natomiast 31- latek zatrzymany przez otwockich kryminalnych poszukiwany był listem gończym. Jest on podejrzewany o dokonanie co najmniej pięciu napadów rabunkowych. Jego ofiarami były kobiety wychodzące z dworców kolejowych. Jeszcze dziś obaj trafią do zakładów karnych.
01.10.2015
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Celestynowie zatrzymali 38- letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad swoim niemal 80- letnim ojcem. Z zebranych informacji wynika, że syn zabierał ojcu pieniądze, i bił go gdy ten odmawiał. Podczas jego ostatniej wizyty zniszczył mu wyposażenie mieszkania. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest kartą pozbawienia wolności do lat 5.
01.10.2015
Trwa rekrutacja do VI edycji szkolenia liderów projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach. "Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie (22 603 82 41), mailowo prewencja@policja.waw.pl
30.09.2015
48- letnia kobieta kierująca seicento nie ustapiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w bok jadącego z dużą prędkością opla. Ten ostatni kilkukrotnie „koziołkował” uszkadzając sześć przęseł barierek przydrożnych znajdujących się tuż przy przejściu dla pieszych. 44- letni kierowca opla trafił do szpitala.
30.09.2015
Podczas kontroli drogowej kierująca fordem kobieta zablokowała drzwi i próbowała nie dopuścić do przeprowadzenia interwencji. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zmuszeni byli do użycia siły, powodem takiego zachowania okazała się ukryta w pojeździe amfetamina. Otwoccy kryminalni w trakcie przeszukania jej mieszkania w oparciu kanapy ujawnili kolejną porcje narkotyku. 41- latka trafiła do policyjnej celi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 200 gramów amfetaminy.
30.09.2015
Zamknięty odcinek drogi powiatowej pomiędzy miejscowością Stara Wieś, a Pogorzelą. Trwają tam obecnie prace modernizacyjne, budowane jest pobocze oraz chodnik. Temat złego stanu tego odcinaka drogi i zagrożeń związanych z bezpieczeństwem na tym odcinku drogi był wielokrotnie zgłaszany przez mieszkańców. Niestety tylko wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego ukarali tu 11 kierowców, którzy zlekceważyli zakaz wjazdu.
29.09.2015
Policjanci z otwockiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dziś działania pn. „Bezpieczne przejście”. Funkcjonariusze obserwowali i reagowali na negatywne zachowania kierowców oraz pieszych. Wszystko po to by eliminować nieprawidłowe zachowania kierowców względem pieszych i pieszych względem kierowców.
28.09.2015
Na widok policjantów podjęli próbę ucieczki, 17- latkę zatrzymano po kilku minutach wraz z plecakiem z zawartością znacznej ilości narkotyków, natomiast jej 31- letni kompan został zatrzymany po dwóch dniach. Znaczną pomocą w jego poszukiwaniu okazał się zagubiony przez niego w trakcie ucieczki dowód osobisty.
<<
<
1
>>