25.05.2015
Laureaci tegorocznych eliminacji wojewódzkich konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego” oraz zwycięzcy drugiego stopnia III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych zostali dziś nagrodzeni podczas uroczystego spotkania w Białej Sali Pałacu Mostowskich. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody wręczył I Zastępca inspektor Robert Szydło. Wśród nagrodzonych był nasz policjant- aspirant Mariusz Guba, który okazał się bezkonkurencyjny w przepisach o ruchu drogowym.
25.05.2015
Parkowanie na chodniku, trawnikach i przejściu dla pieszych, takie zdjęcia otrzymują otwoccy policjanci bezpośrednio od mieszkańców, jak i za pośrednictwem miejscowych tygodników. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Otwocku, zapowiadają zwiększenie kontroli i zdecydowane egzekwowanie prawa wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów dotyczących prawidłowego parkowania
24.05.2015
Oferując do sprzedaży sztućce z kości słoniowej, internauta naraził się na odpowiedzialność karną z Ustawy o Ochronie Przyrody. Dzięki działającemu przy Komendzie Stołecznej stanowisku zajmującemu się „wyłapywaniem” z sieci nielegalnych transakcji, policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Otwocka, namierzyli 45- letniego oferenta i zabezpieczyli zabytkowe sztućce- przedmiot niedoszłej transakcji.
20.05.2015
Podczas przeszukania, jeden z policjantów zwrócił uwagę na lekko przekrzywiony obraz na ścianie. Okazało się, że za płótnem z leśnym pejzażem, znajdowała się wykuta w ścianie skrytka, a w niej 432 paczki papierosów pochodzących z przemytu.
20.05.2015
Wniosek o wydanie zaświadczenia w pdf do pobrania i wydrukowania
20.05.2015
ZRYW WOLNYCH SERC - 1 czerwca, godz. 14.00 Szanowni Państwo, Wojewodowie, Marszałkowie, Kuratorzy Oświaty Komendanci jednostek organizacyjnych Policji Starostowie Powiatów Prezydenci i Burmistrzowie miast Wójtowie Gmin Radni, Samorządowcy, Pełnomocnicy, Koordynatorzy i Wolontariusze działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego i profilaktyki uzależnień
18.05.2015
Policjanci z Posterunku w Sobieniach- Jeziory zatrzymali poszukiwanego 3 listami gończymi 37- latka ps. „Generał”. Mężczyzna wpadł, bo podczas legitymowania podał nie swoje dane, a jak się okazało policjanta pełniącego służbę w jednej z komend na południu kraju.
18.05.2015
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku, wspólnie z funkcjonariuszami z II Urzędu Celnego z Warszawy, ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. Zabezpieczono niemal 2 000 papierosów, oraz tytoń, bibułę i urządzenia niezbędne do ich produkcji.
17.05.2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
14.05.2015
6 osób trafiło do policyjnej celi. To efekt wielomiesięcznej pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego w Otwocku i funkcjonariuszy z Komisariatu w Karczewie. Samo zatrzymanie miało bardzo dynamiczny przebieg, niektórzy z podejrzanych podjęli także próbę ucieczki przez rzekę. Ich zatrzymanie jest związane z włamaniem do hurtowni z artykułami dziecięcymi w październiku 2013 roku, skąd skradzione zostały przedmioty o wartości 670 tysięcy złotych.
13.05.2015
213 gram kokainy przejęli i zabezpieczyli otwoccy policjanci. Oszacowana czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo- śledczego pod nadzorem prokuratorskim wyjaśniają okoliczności dotyczące tej sprawy.
12.05.2015
Policjanci z Komisariatu w Józefowie, zwracają się z apelem do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy zabicia z broni palnej karmiącej lochy dzika. Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym na łąkach w pobliżu miejscowości Zakręt.
12.05.2015
Kolejny zatrzymany w sprawie włamania do którego doszło dwa dni temu w Otwocku. Pierwszy 30- letni mężczyzna został zatrzymany już kilka godzin po zdarzeniu. Natomiast wczoraj po południu w ręce kryminalnych wpadł 35- latek, który jak się okazało był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Wobec obu zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn policjanci jeszcze dziś złożą wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.
11.05.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, zatrzymali 30- latka podejrzewanego o współudział w we włamaniu do jednego z mieszkań. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali skradziony z mieszkania 42- calowy telewizor. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
<<
<
1
>>