30.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
30.03.2015
Ruszyła kolejna odsłona kampanii społecznej „Nie daj się złowić!” realizowana przez Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Akcja przeciwdziała wzmożonym kradzieżom podczas świątecznych zakupów. To sprzyjające okoliczności dla kieszonkowców grasujących w środkach komunikacji miejskiej i sklepach. Stołeczni policjanci opracowali wyjątkowo skuteczną metodę, która zyskuje uznanie poza granicami Polski.
27.03.2015
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w Otwocku, zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali 39- letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Do jego zatrzymania niezbędna okazała się pomoc Straży Pożarnej, dzięki której jeden z funkcjonariuszy „namierzył” poszukiwanego. Mężczyzna decyzją prokuratora został osadzony w areszcie.
26.03.2015
Dzielnicowi z Otwocka zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie co najmniej kilku kradzieży i włamań. W tym między innymi włamania do garażu do którego dostali się po wcześniejszym rozcięciu jego metalowej ściany. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
25.03.2015
Ponad 70 uczniów z Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez policjantów z wydziału ruchu drogowego i służbę więzienną w ramach projektu „Poznaj i zrozum ryzyko”. Jednym z uczestników była Marta, kobieta obywająca karę pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku w którym zginęły 2 osoby.
24.03.2015
Policjanci z posterunku w Wiązownie zatrzymali 26- latka, który włamał się do garażu i próbował dokonać kradzieży. Celu swojego nie osiągnął, gdyż został zauważony przez przechodnia, który wszczął alarm. wezwany na miejsce przewodnik wraz z psem służbowym doprowadził do miejsca w którym ukrył się podejrzewany. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
23.03.2015
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!! Ruszyła akcja znakowania rowerów. Głównym jej celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.
21.03.2015
Na drogach powiatu otwockiego rozpoczęły się działania pod kryptonimem „Bezpieczny Rowerzysta”. Okres wiosenno- letni to zwiększona liczba rowerzystów, niestety to również wypadki drogowe w których w 2014 roku uczestniczyło aż 4 519 kierujących rowerem. Już w pierwszej godzinie działań, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 35- letniego rowerzystę z niemal promilem alkoholu w organizmie.
20.03.2015
Pod takim kryptonimem policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, przeprowadzają dziś działania kontrolno-prewencyjne. W ich trakcie kontrolują prędkości, oraz wszelkie nieprawidłowości związane z ruchem drogowym.
20.03.2015
Do aresztu trafił 23-latek zatrzymany przez otwockich kryminalnych. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do sprawy rozboju z maja ubiegłego roku, gdzie wraz z dwoma innymi mężczyznami napadł na młodego człowieka, którego pobito i oblano benzyną, a następnie okradziono. O dalszym losie zatrzymanego rozstrzygnie prowadzone w tej sprawie postępowanie.
18.03.2015
Policjanci z Komisariatu w Karczewie ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież kart bankomatowych. W dotarciu do sprawcy pomocnym okazał się monitoring w jednym z punktów, gdzie dokonywał on transakcji, bowiem został tu rozpoznany przez jednego z karczewskich funkcjonariuszy.
17.03.2015
Policjanci z Otwocka, apelują o ostrożność i rozwagę również na stacjach PKP. Najprawdopodobniej pośpiech oraz stan po spożyciu alkoholu przyczynił się do niecierpliwości 39- letniego pasażera, który próbował otworzyć drzwi pociągu zanim ten się zatrzymał. Dla mężczyzny wypadek ten zakończył się amputacją nogi.
16.03.2015
Wypalanie traw to jedna z istotnych przyczyn zatruwania i tak już nadmiernie zanieczyszczonej atmosfery - tysiące pożarów w skali kraju wiąże się z "wyrzucaniem" do niej dziesiątków ton tlenku węgla oraz innych niebezpiecznych związków chemicznych.Wypalanie trawy bardzo często, utrudnia również poruszanie się po drogach kierowcom.
16.03.2015
Palenie papierosów w łóżku było najprawdopodobniej przyczyną pożaru do którego doszło w jednym z domów na terenie gminie Sobienie- Jeziory. Jedna osoba trafiła do szpitala z objawami zatrucia, natomiast dla 70- letniego mężczyzny, powstałe obrażenia okazały się śmiertelne.
<<
<
1
>>