03.03.2015
Od 1 marca w nowym dowodzie osobistym nie zamieszane są już informacje o adresie zameldowania. Dzięki integracji rejestrów państwowych, urzędy same w razie potrzeby zweryfikują nasze dane adresowe w rejestrze PESEL. W banku czy u notariusza wystarczy oświadczenie obywatela potwierdzone własnoręcznym podpisem.
01.03.2015
Dwie osoby trafiły do policyjnej celi, ich zatrzymanie ma związek z kradzieżą wózka należącego do kilkumiesięcznego dziecka. Do kradzieży doszło w otwockim bloku na klatce schodowej, wózek odzyskano na jednym z warszawskich bazarków w punkcie gdzie sprzedawano…używane wózki dziecięce. Policjanci z wydziału kryminalnego nie wykluczają, że poszkodowanych może być znacznie więcej.
01.03.2015
25- latek i 44- letnia kobieta odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków odurzających. Mężczyznę z marihuaną zatrzymali otwoccy dzielnicowi, natomiast 7 porcji amfetaminy zabezpieczyli kryminalni u kobiety, u której w mieszkaniu przeprowadzali czynności w zupełnie innej sprawie.
26.02.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, zatrzymali 49- letniego Bogdana S. Mężczyzna poszukiwany był 6 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Z zebranych informacji wynika, że ukrywał się on na terenie Czech, Słowacji i Holandii. Wpadł w małej miejscowości na terenie gminy Wiązowna.
26.02.2015
Funkcjonariusze odzyskali jednoślady, które jak wynika z przeprowadzonych ustaleń mogą pochodzić z przestępstwa kradzieży. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego zwracają się do osób poszkodowany tym przestępstwem o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.
24.02.2015
Wielokrotny sprawca kradzieży kieszonkowych 21- letni mieszkaniec Otwocka, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z rewiru dzielnicowych. Odpowie on teraz za co najmniej trzy przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
23.02.2015
Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności. Otwoccy policjanci podpowiadają jak można uniknąć takiego zagrożenia.
23.02.2015
23 lutego rozpocznie się "Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W całym kraju uruchomione zostaną punkty konsultacyjne dla ofiar przemocy. Przeprowadzane będą również kampanie informacyjne, gdzie można uzyskać pomoc. Informacji udzielają także otwoccy policjanci.
20.02.2015
Dzielnicowi z Otwocka ustalili sprawcę włamania i kradzieży pieniędzy z jednego ze sklepów, a także doprowadzili do zatrzymania sprawców pobicia 22- letniego mężczyzny, do którego doszło wczoraj niemal w centrum miasta. Jeszcze dziś zatrzymani usłyszą zarzuty.
18.02.2015
Policjanci z Otwocka, zatrzymali 60- letniego lekarza, który jest podejrzewany o kradzież w jednej z placówek służby zdrowia morfiny i innych podobnie działających substancji. Podczas kontroli osobistej w jego slipach odnaleziono kilkanaście skradzionych ampułek.
17.02.2015
Wczoraj o godzinie 13.00, w sali Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, odbyła się odprawa roczna, z udziałem Starosty Otwockiego, przedstawicieli lokalnych samorządów, prokuratury i zaprzyjaźnionych służb. Gościem specjalnym uroczystości był Zastępca Komendanta Stołecznego Policji, podinspektor Hubert Kowalczewski. Na odprawie obecni byli również kierownicy komórek i jednostek organizacyjnych KPP w Otwocku.
17.02.2015
Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z otwockiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego II z Warszawy, sprawdzili wczoraj pięć lokali gastronomicznych, gdzie w dwóch z nich zabezpieczyli łącznie, aż 8 automatów do gier hazardowych działających bez wymaganych zezwoleń.
17.02.2015
Do policyjnej celi trafiło czterech mężczyzn, którzy skradzionym peugotem, i będąc pod wpływem alkoholu urządzili sobie rajd po powiecie otwockim. Po skończonej jeździe pojazd spalili w lesie. Jak ustalili już policjanci z komisariatu w Józefowie, nie były to jedyne przestępstwa jakich mężczyźni dopuścili się tej nocy.
15.02.2015
Informujemy, że w związku z sobotnim pożarem po praskiej stronie, ze względów bezpieczeństwa został wyłączony ruch pieszy i kołowy na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady.
<<
<
1
>>