28.08.2015
Przed kilkoma dniami na jednej z ulic w Otwocku, doszło do pobicia 35- letniego mężczyzny, który zwrócił uwagę dwóm młodym chłopakom, by Ci nie rozbijali butelek po jezdni. Został on wówczas przez nich pobity, aż do utraty przytomności. Dziś w ręce otwockich dzielnicowych wpadli podejrzani o dokonanie tego przestępstwa.
28.08.2015
Dzisiejszej nocy policjanci z komisariatu w Karczewie zatrzymali sprawcę włamania do jednego z banków. Choć przed mundurowymi 26- latek schował się pod biurkiem, został on odnaleziony. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
27.08.2015
Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie wypoczęci i pełni energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.
26.08.2015
Policyjni wywiadowcy z Otwocka zatrzymali 32- letniego kierowcę seata prowadzącego pojazd po zażyciu amfetaminy, podczas kontroli mundurowi u 38- letniego pasażera znaleziona została kokaina i mefedron. Obaj trafili do policyjnej celi.
25.08.2015
Pasażerowie pociągu zareagowali i pomogli odzyskać mienie okradzionej kobiecie. Choć sprawca zdołał opuścić skład, to na jednej ze stacji, został on zatrzymany, a policjanci z komisariatu w Karczewie przedstawią mu teraz zarzut usiłowania kradzieży. Postawa pasażerów zasługuje na najwyższą pochwałę.
24.08.2015
W związku z zagrożeniem pożarowym, policjanci z Otwocka ponownie apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej czujności. Niestety dla 69- latka wypalanie traw skończyło się śmiercią, a dla dwóch właścicieli pojazdów, którzy zaparkowali na ściernisku, które zapłonęło- skończyło się na stratach materialnych.
22.08.2015
Poszukiwany podał fałszywe dane, jednak został on rozpoznany przez funkcjonariuszkę z wydziału kryminalnego, która przed kilkoma laty była przy jego zatrzymaniu. 34- letni mężczyzna na najbliższe dwa lata został dziś przewieziony do jednego z zakładów karnych.
21.08.2015
Wracający nocą z pracy 25- letni otwocczanin został brutalnie napadnięty przez dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy powalili go na ziemię kopiąc go po całym ciele. Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą zatrzymali 2 młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tej napaści. Grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
21.08.2015
Otwoccy dzielnicowi zatrzymali 54- letnią kobietę podejrzewaną o to, że przed kilkoma dniami weszła pod nieznanym pretekstem do domu 86- latki i skradła z jej mieszkania portmonetkę z zawartością 600 złotych. Policjanci z Otwocka ponownie przypominają o zasadzie "ograniczonego zaufania" i ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi każdy pretekst by dostać się do mieszkania lub w inny sposób pozbawić swoje ofiary pieniędzy czy też innych cennych przedmiotów.
21.08.2015
To już po raz trzeci policjanci z wydziału ruchu drogowego w Otwocku, przeprowadzili podczas tych wakacji, wzmożoną kontrolę prawidłowego parkowania przez kierowców na terenie Otwocka. Nieprawidłowe parkowanie było wielokrotnie podnoszone przez mieszkańców miasta na debatach społecznych i spotkaniach.
20.08.2015
Zajęcia profilaktyczne odnośnie zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy przeprowadziła policjantka z zespołu ds. nieletnich i patologii z Komendy w Otwocku. Odbyły się one na zaproszenie fundacji „Pro Homini” w świetlicy Ogniska Wychowawczego w Otwocku. Inicjatorem kolejnego już spotkania podejmującego ten jakże ważny i aktualny temat była sierż.szt. Joanna Zbrzeźniak- Łopacka- funkcjonariuszka na co dzień pełniąca służbę jako dzielnicowa.
20.08.2015
PAMIĘTAJ !!! WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, NIEOPŁACALNE, SZKODLIWE I KARALNE ! Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. Od pokoleń wiele osób po zimie wypala trawy w błędnym przekonaniu, że spowoduje to jej szybszy i bujniejszy odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.
17.08.2015
Z pokładu policyjnego śmigłowca, dzielnicowy z Wiązowny zauważył poszukiwanego mercedesa i zaginionego 37- latka. Dzięki doskonałej znajomości terenu inne załogi na bieżąco informował o miejscu i kierunku jego przemieszczania. Podczas zatrzymania policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego.
17.08.2015
19- letni chłopak po wyjściu z pociągu wsiadł na rower, jechał po peronie, a następnie wjechał na ciąg pieszy prowadzący przez torowisko. Doszło wówczas do jego potrącenia. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Józefowie, w chwili wypadku na uszach miał słuchawki i mógł nie słyszeć nadjeżdżającego pociągu- stracił rękę. Policjanci przypominają, że 98% wypadków na przejazdach powodują osoby ignorujące przepisy!
<<
<
1
>>