28.11.2014
29- letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu którym się rozbił oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.
27.11.2014
Kierownik Posterunku Policji z Celestynowa wraz z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, gościli wczoraj w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi. Mundurowi uczyli dzieci prawidłowych zachowań na drodze, które sprawdzili podczas ćwiczeń praktycznych . Uczestnicy zajęć mieli też okazję zapoznać się z policyjnym wyposażeniem służbowym i dowiedzieć się nieco więcej o pracy funkcjonariuszy.
26.11.2014
Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego w Otwocku, poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło w dniu 9 września 2014 r. o godzinie 10:15 w Otwocku na Rondzie Sybiraków. Została tu potrącona 63-letnia rowerzystka, jej stan określany jest nadal jako ciężki. Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności tego wypadku proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę.
26.11.2014
Ponad 300 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Otwocku wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez policjantów z wydziału ruchu drogowego i służbę więzienną w ramach projektu „Poznaj i zrozum ryzyko”. Jednym z uczestników była Marta, kobieta obywająca karę pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku w którym zginęły 2 osoby.
19.11.2014
Oszukują starsze osoby, wprowadzają pokrzywdzonych w błąd, przekonując, że są członkami ich najbliższej rodziny w nagłej potrzebie finansowej. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia. Tak w skrócie można opisać oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. "krewnego" lub "wnuczka". Wczoraj w klubie „Batory” w Otwocku, odbyło się spotkanie seniorów z dzielnicowymi. Funkcjonariusze przestrzegali starsze osoby przed przestępczą działalnością oszustów.
18.11.2014
Do aresztu trafił 39- letni mężczyzna, który od ponad 10 lat był poszukiwany listem gończym, po tym jak w 2004 roku zaatakował maczetą funkcjonariuszy wezwanych do interwencji domowej w Józefowie. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
17.11.2014
Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży opla vectry. Choć przed zatrzymaniem podjął on jeszcze próbę ucieczki, po chwili trafił do policyjnej celi. Okazało się, że zatrzymany w tej sprawie 19- latek mimo młodego wieku jest doskonale znany otwockim funkcjonariuszom.
17.11.2014
Zamaskowany mężczyzna wszedł do salonu gier na automatach, a następnie grożąc nożem zmusił pracownicę do otwarcia kasy i wydania pieniędzy. W wyniku podjętych działań operacyjnych, policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku zatrzymali 32- latka podejrzewanego o współudział w dokonaniu tego przestępstwa. Decyzją sadu jeszcze dziś trafi on na najbliższe trzy miesiące do aresztu.
14.11.2014
24- letni mężczyzna został zatrzymany w centrum Otwocka. Jak wynika z policyjnych ustaleń to właśnie on jest podejrzewany o dokonanie włamania w dniu 25 września tego roku do jednego z domów w miejscowości Nadbrzeż w gminie Karczew. Z mieszkania skradziono wówczas 2 000 złotych, a zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
13.11.2014
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
13.11.2014
Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Robert Kokoszka, zwraca się z apelem i prośbą o włączenie się i czynny udział mieszkańców Otwocka w sprawy służące poprawie bezpieczeństwa naszego miasta. Dlatego prosimy o przesyłanie na adres mailowy bip.otwock@policja.waw.pl wszelkich informacji, uwag i postulatów mogących służyć wspólnej sprawie jaką jest bezpieczeństwo publiczne.
12.11.2014
W związku z przypadkami kradzieży na terenie powiatu, otwoccy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku. Niestety swoim zachowaniem poszkodowani często „ułatwiają” sprawcom dokonywanie przestępstw. Tłumaczenie, że "pozostawiłem w samochodzie kluczyki, bo wyszedłem tylko na chwilę" to tylko przykład.
12.11.2014
Kilka tysięcy policjantów KSP wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało kilkanaście zgromadzeń, manifestacji oraz imprez, które odbywały się w Warszawie z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń oraz mieszkańców stolicy, w KSP przez cały czas dzień działał sztab operacji oraz policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu. Podczas Marszu Niepodległości odnotowano kilka incydentów. Do jednostek Policji przewieziono 276 osób, w tym 199 osób zostało zatrzymanych. Do szpitali zostało przewiezionych 51 rannych policjantów.
10.11.2014
W związku z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości oraz zgromadzeniami publicznymi odbywającymi się jutro na terenie Warszawy mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta. Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na ternie miasta. Numer telefonu (22) 603-80-38 będzie czynny 11.11.2014 roku od godziny 8:00.
<<
<
1
>>