18.12.2014
Policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali 57- letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jak już ustalono, od 2004 roku przebywał on na terenie Szwecji, i była to jego pierwsza wizyta w kraju po 10 latach. Wpadł po kolizji drogowej w pobliżu Otwocka.
18.12.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
15.12.2014
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Otwocka, zabezpieczyli 9 tysięcy opakowań zawierających łącznie 27 tysięcy prezerwatyw. Z ustaleń śledczych wynika, że zostały one wyprodukowane na Dalekim Wschodzie, a na rynek krajowy trafiły pod marką znanego światowego producenta. Ich użycie nie daje gwarancji, nieznany jest także ich skład chemiczny zawarty w samej prezerwatywie, jak i w znajdującym się w nich środku zapachowym, nawilżającym i plemnikobójczym.
13.12.2014
- Wspólne spotkanie opłatkowe to okazja, by podziękować policjantom i pracownikom cywilnym za kolejny mijający już rok. Wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością to spotkanie wigilijne, bardzo dziękuję – jesteście państwo dla nas dobrymi partnerami w tym wszystkim, co robimy na rzecz społeczeństwa - powiedział Komendant Powiatowy Policji w Otwocku, mł. insp. Robert Kokoszka podczas przedświątecznego spotkania, zwracając się do zaproszonych gości.
12.12.2014
Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą otwockiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego II w Warszawie, podczas wczorajszych działań na jednej ze stacji paliw zabezpieczyli aż 9 automatów do gier losowych. Właściciel stacji nie posiadał żadnych zezwoleń, które wymagane są dla miejsc w których odbywają się gry hazardowe.
08.12.2014
Najmłodszy z czwórki zatrzymanych ma 17- lat, najstarszy 22. Wszyscy zostali zatrzymani nocą przez otwockich patrolowców w chwili gdy wracali wraz ze skradzionym łupem spod Wiązowny, gdzie włamali się do jednego z warsztatów ślusarskich. Mimo młodego wieku policjanci nie wykluczają, że mają oni na swoim koncie liczne przestępstwa kradzieży i włamań.
05.12.2014
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
05.12.2014
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, prowadzący sprawę wypadku w którym zginął 68- letni mężczyzna, poszukują świadków tego zdarzenia. Doszło do niego o godzinie 19.00 w niedzielę 30 listopada przy przejściu dla pieszych znajdującym się na drodze krajowej nr.17 w miejscowości Wólka Mlądzka.
05.12.2014
Dzielnicowy z Otwocka sierżant sztabowy Przemysław Kabala po raz kolejny w tym roku zorganizował spotkanie z seniorami. Tym razem w osiedlowym klubie „Perła” poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa, w tym metody działania oszustów tzw. „wnuczków”.
04.12.2014
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, podczas legitymowania nie dali się zwieść zapewnieniom 30- letniego mężczyzny, który nie stawił się do zakładu karnego i od niemal dwóch lat podawał się za swojego o rok młodszego brata. Mieszkaniec Chełma jeszcze dziś zostanie przewieziony do zakładu karnego.
04.12.2014
Drużyna wystawiona przez Komendę Powiatową Policji w Otwocku, zajęła drużynowo II miejsce w tegorocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. I miejsce wśród mężczyzn zajął również policjant z Otwocka sierż. sztab. Mariusz Kata. W organizację zawodów włączyli się: Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KSP oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Stołeczna Grupa Wojewódzka.
02.12.2014
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 32- letniego mężczyznę podejrzewanego dziś o dokonanie co najmniej 9 kradzieży i włamań do domów i piwnic. W ustaleniu danych sprawcy pomogło z pewnością odnalezienie przez funkcjonariuszy z komisariatu w Józefowie...CV, które mężczyzna najprawdopodobniej zgubił w jednym z domów do którego się włamał.
01.12.2014
Dziś na najbliższe 3 miesiące do aresztu trafi 53- letni mężczyzna, który jest podejrzewany o zadanie najprawdopodobniej nożem śmiertelnych ran swojej żonie, a następnie wyrzucenie jej ciała przez okno. Karczewscy policjanci zostali przez niego również zaatakowani, w chwili gdy sprawdzali czynności życiowe kobiety. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
28.11.2014
29- letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu którym się rozbił oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.
<<
<
1
>>