28.04.2016
Policjanci z Posterunku Policji w Sobieniach-Jeziory uzyskali informację, że na terenach domków letniskowych w Osiecku może dojść do kradzieży z włamaniami.
28.04.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska
20.04.2016
Otwoccy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzewanego o stosowanie gróźb karalnych wobec swojej konkubiny. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Wówczas Prokurator zastosował wobec niego m. in. zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Mieszkaniec Otwocka nie wykonał decyzji prokuratury. Przestępstwa- groźby bezprawnej, jak i niestosowanie się do obowiązków wynikających ze środka zapobiegawczego- zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.
19.04.2016
Dzielnicowi z otwockiej komendy oraz funkcjonariusz z komendy głównej policji wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Ogródków Działkowych MERAN oraz mieszkańcami Otwocka. Na zebraniu poruszano tematy związane z bezpieczeństwem mieszkańców oraz przypomniano o zasadach obowiązujących przy podpisywaniu różnego rodzaju umów z dostawcami energii czy usług telekomunikacyjnych.
19.04.2016
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.
19.04.2016
Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć przez Internet za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, bankowości elektronicznej. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.
19.04.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
18.04.2016
Mundurowi z Karczewa zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzewanego o udzielanie środków odurzających. Mieszkaniec Osiecka trafił do policyjnej celi. Za czerpanie korzyści majątkowej z udzielania środków odurzających innym osobom, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
18.04.2016
Piekło” – to tytuł jednego z odcinków popularnego serialu „Na sygnale”, który został zrealizowany w ramach kampanii społecznej MSWiA „Dopalacze kradną życie”. Produkcja w całości została poświęcona skutkom brania dopalaczy. Komenda Stołeczna Policji objęła ten odcinek honorowym patronatem. Zostanie on wyemitowany na antenie telewizyjnej „Dwójki” w środę 20 kwietnia o 21:45.
17.04.2016
Otwoccy wywiadowcy zatrzymali 42-latka podejrzewanego o posiadanie ponad 11 gram amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Mieszkaniec Otwocka przyznał się do winy. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
16.04.2016
Dzielnicowi z otwockiej komendy zatrzymali 21-latka podejrzewanego o kradzież dwóch wózków sklepowych. Mieszkaniec Otwocka usłyszał już zarzut za kradzież. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
16.04.2016
Mundurowi z Karczewa zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie 6 gram brutto marihuany. Mieszkaniec Osiecka wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. W trakcie interwencji, uwagę patrolowców zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
14.04.2016
Policjanci z posterunku policji w Celestynowie zatrzymali 75-letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad swoją żoną. Mieszkaniec Celestynowa od dłuższego czasu wyzywał, szarpał, popychał i groził pozbawieniem życia 67-letniej kobiecie. Podczas ostatniej awantury uszkodził również telefon należący do żony. 75-latek usłyszał już dwa zarzuty- znęcania się nad osobą najbliższą i uszkodzenie mienia.
13.04.2016
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2015/2016 - V Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
<<
<
1
>>