24.10.2014
Otwoccy kryminalni zatrzymali dwóch 18- latków, którzy są podejrzani o oszustwa na tzw. „ wnuczka”. Wpadli po tym, jak od 74- letniej mieszkanki Józefowa próbowali wyłudzić 40 tys. złotych. Dzięki wyjątkowej czujności, jaką wykazała się kobieta i natychmiastowym działaniom policyjnym, kobieta nie straciła swoich oszczędności. Jeszcze dziś policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.
24.10.2014
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
22.10.2014
Policjanci z Józefowa i Wiązowny, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych, o próbę wymuszenia zwrotu wierzytelności od byłego pracodawcy. Podczas podjętej przez nich próby ucieczki, potrącili oni jednego z funkcjonariuszy. Wówczas wobec sprawców czynnej napaści na policjanta, asekurujący funkcjonariusze użyli broni. Przestępstwo, którego się dopuszczono zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
21.10.2014
Uroczyste przekazanie pięciu radiowozów zakupionych przy udziale samorządowych środków odbyło się dzisiaj przed Komendą Powiatową Policji w Otwocku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariusz Pergoł, przedstawiciele miast i gmin powiatu otwockiego, zaproszeni goście oraz policjanci miejscowej jednostki.
20.10.2014
„Poznaj i zrozum ryzyko”- Służba Więzienna i Otwocka Policja o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Zespole Szkół nr. 2 w Otwocku, przy udziale ponad 180 uczniów. Gościem specjalnym była Pani major Elżbieta Krakowska, która szczegółowo opisywała sytuację młodych osób - sprawców wypadków drogowych, obecnie przebywających w zakładach karnych.
16.10.2014
Policjanci patrolujący ulice Otwocka, zatrzymali 34- letniego mieszkańca Siedlec. Jest on podejrzewany o rozprowadzanie środków odurzających, podawanie ich osobie nieletniej oraz zmuszania jej pod groźbą do odbywania stosunków seksualnych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Przestępstwo, o które jest on podejrzewany zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.
15.10.2014
Otwoccy dzielnicowi poszukują właściciela dziecięcego roweru, który został odnaleziony w dniu 30 września br. Osoby mogące pomóc w ustaleniu prawowitego właściciela proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku.
13.10.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, poszukują 17- letniej Natalii Szymańskiej, która w dniu 4 października opuściła czasowe miejsce przebywania w gminie Wiązowna. Z policyjnych ustaleń wynika, że dziewczyna może obecnie przebywać w Krakowie, lub w którymś z miast Małopolski. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku, lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.
13.10.2014
Bmw GT z 2011 roku skradzione 7 października w Pruszkowie, zostało odnalezione dzisiejszej nocy przez policyjny patrol z komisariatu w Karczewie. Samochód o wartości ponad 150 tysięcy złotych został już przekazany właścicielowi.
13.10.2014
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.
10.10.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, zatrzymali 28- latka podejrzewanego o przywłaszczenie pojazdów na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze, dzięki pracy operacyjnej odzyskali już kilka pojazdów. Sprawa ma charakter rozwojowy, mundurowi w tej sprawie nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
09.10.2014
Dzielnicowy z Józefowa zatrzymał mężczyznę, który kradł rusztowania i metalowe pręty z budowy. Tego samego dnia józefowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdołali przeskoczyć przez ogrodzenie prywatnej posesji. Swoje zachowanie tłumaczyli, że chcieli u właściciela domu prosić o szklankę wody. 22 i 29- latkowie są podejrzewani o dokonywanie kradzieży i włamań na terenie Józefowa.
07.10.2014
Realizując założenia Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, którego głównym celem jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce Komenda Powiatowa Policji w Otwocku udostępnia listę instytucji rządowych, samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie działającym na terenie województwa mazowieckiego.
06.10.2014
W minioną niedzielę w miejscowości Gadka doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jadąca rowerem 65- letnia kobieta została w pobliżu własnego domu śmiertelnie potrącona przez rozpędzoną skodą, którą z „wieczoru kawalerskiego” wracało dwóch mężczyzn. Sprawca wypadku nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy. Po godzinie został on wraz z pasażerem zatrzymany, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>