29.01.2015
Policjanci z otwockiej patrolówki zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami napadł na ulicy na mężczyznę spacerującego z wnukiem. Sprawca uderzył zarówno niepełnosprawne dziecko, jak i dziadka, którego powalił na ziemię i zdarł z niego kurtkę, po czym, zbiegł. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności, ponadto okazało się, że 30– latek był poszukiwany listem gończym.
29.01.2015
Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania,parkowanie w zatoce przeznaczonej dla autobusów, to najczęściej zgłaszane interwencje wobec kierowców na terenie Otwocka. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w odpowiedzi na te liczne postulaty, kierowane między innymi podczas spotkań, debat społecznych i e-maili, przeprowadzili wczoraj kontrolę i zapowiadają kolejne zdecydowane egzekwowanie prawa wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów dotyczących prawidłowego parkowania.
27.01.2015
Otwoccy kryminalni zatrzymali 20- latka podejrzewanego o dokonanie co najmniej trzech dewastacji klatek schodowych. Również wczoraj do policyjnej celi trafił 18- latek zatrzymany przez funkcjonariuszy z posterunku policji z miejscowości Sobienie- Jeziory. Jest on podejrzewany o włamanie do jednego z domów i kradzież pieniędzy.
26.01.2015
Skradziony w październiku ubiegłego roku pekińczyk, wrócił do właściciela . Policjanci z Posterunku w Celestynowie, w tej sprawie postawili zarzuty dwóm mężczyznom. 38- latek odpowie za kradzież, natomiast 40- latek usłyszał zarzuty nakłaniania do kradzieży psa.
25.01.2015
Areszt dla mężczyzn podejrzewanych o brutalny napad i pobicie 21- letniego mieszkańca Józefowa. 20- letni obywatel Ukrainy i 19- letni mieszkaniec Warszawy, zostali zatrzymani przez otwockich kryminalnych. W ich ustaleniu pomocnym okazało się odnalezienie telefonu komórkowego należącego do napastnika, na którym ujawniono nagranie dotyczące sprawy prowadzonej przez Komisariat Policji w Józefowie. Przestępstwo, którego się dopuszczono zagrożone jest 12- letnią karą pozbawienia wolności.
22.01.2015
Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 21- latek zatrzymany w pościgu po napadzie na stację LPG, gdzie atrapą broni i metalowym łomem obezwładniono pracownika, po czym skradziono znajdujące się tu pieniądze i towar. Mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
21.01.2015
Jadąc drogą wiodącą przez tereny leśne należy zachować szczególną ostrożność. Na jezdnię mogą nagle wybiec dzikie zwierzęta. Tak, jak kilka dni temu na drodze w pobliżu Karczewa, kierowca toyoty dachował próbując ominąć sarnę. W wypadku ranne zostały 4 osoby. Dwie z nich są w stanie ciężkim. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Otwocku informują, że tylko w 2014 roku doszło na drogach naszego powiatu do 75 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.
20.01.2015
Podjęte przez oficera dyżurnego z Komendy w Otwocku działania koordynacyjne, doprowadziły do błyskawicznego zatrzymania sprawcy napadu na stację LPG. Napastnik przy użyciu, jak dziś już wiemy atrapy broni i łomu obezwładnił pracownika stacji i dokonał kradzieży. 21- letni mężczyzna jeszcze dziś trafi przed oblicze prokuratora. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.
19.01.2015
Policjanci z Komisariatu w Józefowie, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież kamer z monitoringu znajdującego się na jednej z posesji w Józefowie. 22 i 20 –latek trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszą zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
19.01.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o co najmniej trzykrotną kradzież torebek. Do zdarzeń dochodziło zawsze na terenie przychodni zdrowia. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
18.01.2015
Po pościgu policjanci zatrzymali audi w którym, jak się okazało przewożono ponad 97 gramów amfetaminy. Wobec dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe podczas zatrzymania policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
17.01.2015
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
16.01.2015
Wczoraj w szkole Podstawowej w Celestynowie, odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców. Spotkanie z mieszkańcami poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Otwocku, mł. insp. Robert Kokoszka wspólnie z Wójtem Celestynowa Panem Witoldem Kwiatkowskim
15.01.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, poszukują Ireneusza Urbańskiego. Ten 64 letni mężczyzna po raz ostatni widziany był w dniu 7 listopada 2014 roku w miejscowości Rudka/k Otwocka. Odjechał wówczas zielonym daewoo lanosem w nieznanym kierunku.
<<
<
1
>>