27.08.2014
Do nietypowego wypadku doszło wczoraj przy głównej ulicy w Otwocku. Zderzyły się tu dwie rowerzystki, a ich obrażenia okazały się na tyle poważne, że obie kobiety trafiły do szpitala. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalą szczegółowy przebieg tego zdarzenia. Już wiadomo, że kobiety poruszały się chodnikiem, co jest niezgodnie z przepisami.
27.08.2014
Alkohol i papierosy pochodzące z przemytu zabezpieczyli policyjni wywiadowcy, którzy wspólnie z funkcjonariuszami z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się ich nielegalnym importem zza wschodniej granicy. W ręce mundurowych wpadło także dwóch mężczyzn zajmujących się rozprowadzaniem towarów bez polskich znaków akcyzy.
25.08.2014
Policjanci z otwockiej patrolówki, dzisiejszej nocy zatrzymali 24- letniego rowerzystę. Mężczyzna nie tylko odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za posiadanie środków odurzających w postaci amfetaminy.
24.08.2014
Dzielnicowy z posterunku w Wiązownie, wraz policjantami z ruchu drogowego zatrzymał dwóch nietrzeźwych 29- letnich mężczyzn, którzy po tym jak citroen którym jechali wpadł do rowu, próbowali zbiec. Choć w samochodzie było ich tylko dwóch, to obaj oświadczyli, że żaden z nich nie kierował citroenem. Decyzją policjanta obaj trafili do policyjnego aresztu. Postępowanie w tej sprawie wyjaśni, który z nich prowadził samochód.
22.08.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 32- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie kradzieży przewodów energetycznych przebiegających przez tereny leśne. Mieszkaniec Otwocka próbował przekonać kryminalnych, że jest grzybiarzem, i w lesie znalazł się wyłącznie z powodu wysypu grzybów.
21.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
21.08.2014
Areszt dla 34- letniego mężczyzny podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez otwockich kryminalnych w związku z pobiciem do nieprzytomności 44- letniego mieszkańca Warszawy. Z policyjnych ustaleń wynika, że w celu zatarcia śladów podejrzewany spalił telefon komórkowy oraz ubranie swoje, jak i poszkodowanego. Następnie rannego zaciągnął w leśne zarośla i tam pozostawił.
20.08.2014
Znaczny spadek stwierdzonych przestępstw kryminalnych (o 3 tysiące zdarzeń) to najnowsze dane podsumowujące stan bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. W okresie od stycznia do lipca bieżącego roku w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2013 odnotowano między innymi mniej kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów, bójek i przypadków niszczenia mienia. Warszawa w przeważającej opinii samych mieszkańców jest miastem, gdzie czują się bezpiecznie.
18.08.2014
Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił dziś 29- letni mężczyzna podejrzewany o dokonanie kradzieży przewodów telekomunikacyjnych przebiegających wzdłuż torów kolejowych. Łącznie skradziono niemal 800 metrów przewodu, a straty jakie poniosły Polskie Koleje Państwowe wyceniono na 240 tysięcy złotych. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
17.08.2014
Od 10- lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Z obawy przed ujawnieniem dziś już 36- letnia kobieta nie wyrabiała żadnych dokumentów, nie ubezpieczyła się, rzadko opuszała miejsce zamieszkania, przez lata zajmowała się jedynie pracą dorywczą. Policjanci odnaleźli ją za szafą wynajmowanego w Warszawie mieszkania.
13.08.2014
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w latach 2014- 2020 publikują listę placówek zajmujących niesieniem pomocy, oraz służących rozpowszechnieniu wiedzy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
13.08.2014
Policjanci z komisariatu w Karczewie, ustalili że to 42- letni mężczyzna jest odpowiedzialny za zastrzelenie małego psa z wiatrówki. Podczas przeszukania, w jego mieszkaniu odnaleziono broń której użył strzelając z okna znajdującego się na drugim piętrze bloku.
12.08.2014
Policjanci z komisariatu w Józefowie i z posterunku w Wiązownie, prowadzą postępowanie w związku z wypadkiem do którego doszło w „Wesołym Miasteczku”. Podczas jazdy na karuzeli została porażona prądem trójka 13- letnich dzieci. Funkcjonariusze wraz powołanym w tej sprawie zawodowym elektrykiem ustalili już, że doszło tu do licznych nieprawidłowości i zaniedbań technicznych.
11.08.2014
Oddanie strzałów z broni palnej doprowadziło do unieruchomienia forda, którym szaloną jazdę na ulicach Starej Miłosnej i gminy Wiązowna urządził 37- letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna podczas próby zatrzymania chciał rozjechać interweniującego funkcjonariusza, jedynie dzięki czujności i doświadczeniu policjantów uniknięto eskalacji wydarzeń. Mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu. Odpowie on teraz za czynną napaść na policjanta i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>