03.07.2015
29 tysięcy litrów paliwa było w cysternie przewożonej przez ciężarówkę, pod którą zapaliła się opona. Profesjonalnie przeprowadzona akcja ratownicza, w tym ściągnięcie pojazdu z newralgicznego dla ruchu wokół Warszawy, ronda w Kołbieli, było zasługą zarówno funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego w Otwocku, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.
03.07.2015
Dzielnicowi osadzili w policyjnym areszcie 27- letniego mieszkańca Radomia, mężczyznę podejrzewanego, o dokonywanie kradzieży w supermarketach, co stało się jego stałym źródłem dochodu. Jego ostatnie „zakupy” obejmowały kawę i słodycze o łącznej wartości 715 złotych.
02.07.2015
Funkcjonariusze z Józefowa zatrzymali 64- letniego mężczyznę podejrzewanego o potrącenie volkswagenem busem swojej znajomej. Tylko dzięki przytomności i natychmiastowym wezwaniu pomocy przez świadka, poszkodowana kobieta została wyciągnięta spod samochodu i trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący miał ponad 3 promile alkoholu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
01.07.2015
Funkcjonariusze z wydziału patrolowego z Otwocka, po pościgu zatrzymali sprawcę włamania do jednego z otwockich szpitali, gdzie z pomieszczenia gospodarczego skradł między innymi wiertarki, tarcze do cięcia i kleje. W trakcie ucieczki, podejrzewany ostatniej szansy szukał chowając się w psiej budzie. 29- latek wprost z psiej budy trafił do policyjnej celi.
01.07.2015
Policjanci z Posterunku w Celestynowie włączyli się w organizację Pikniku Rodzinnego w Pogorzeli. Piknik odbywał się bowiem pod hasłem „ Bądź bezpieczny w domu, w drodze do szkoły, pracy i w społeczeństwie”.
28.06.2015
Policjanci z posterunku w Celestynowie, zatrzymali 19- latka podejrzewanego o dokonanie włamań do jednej z firm, skąd skradzione zostały monitory LED, elektoronarzędzia i koła samochodowe. Jego zatrzymanie było możliwe między innymi dzięki odnalezieniu obuwia odpowiadającego pozostawionym i zabezpieczonym na miejscu przestępstwa śladom.
26.06.2015
Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy podczas działań pn. „Bezpieczne wakacje 2015” na dogach powiatu otwockiego. Więcej patroli policyjnych będzie na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez teren powiatu. Wszystko po to, aby wyjazdy i powroty w czasie letniego wypoczynku zakończyły się bezpiecznie.
25.06.2015
Drużyna wystawiona przez Komendę Powiatową Policji w Otwocku, zajęła drużynowo II miejsce w tegorocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. W organizację zawodów włączyli się: Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KSP oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Stołeczna Grupa Wojewódzka.
24.06.2015
Zakończył się 10. Przystanek PaT, w którym wzięło udział 11 tys. osób. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć także otwockich policjantów, z ich inicjatywy do programu dołączył Pan Jarosław Sorko trener boksu, który pod hasłem „Zamiast na salę sądową przyjdźcie na salę sportową” zachęca młodzież do większego zaangażowania się w działalność sportową.
22.06.2015
Zamówił agregaty prądotwórcze o wartości 5 000 złotych za każde urządzenie. Po otrzymaniu bankowego potwierdzenia hurtownicy z Otwocka i Kozienic wysłali mu agregaty. Przelewy okazywały się fałszywe, a po odbiorcy znikał ślad. Policjantka z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Otwocka, dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Sopotu doprowadziła do jego zatrzymania, w trakcie odbioru kolejnej przesyłki.
22.06.2015
Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego w Otwocku odzyskali skradzioną w Warszawie Toyotę. Samochód próbowano przewieźć promem na prawy brzeg Wisły, mężczyzna który wprowadził samochód na prom ewakuował się ucieczką tuż po tym jak prom ruszył.
21.06.2015
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku, zatrzymali 30- letniego obywatela Bułgarii, który wprost z samochodu na jednej z otwockich ulic sprzedawał papierosy pochodzące z przemytu. Łącznie zabezpieczono 230 paczek.
19.06.2015
Kolejną w tym tygodniu uprawę konopi indyjskich namierzyli policjanci z posterunku w Wiązownie. 34- latek w rozsuwanej szafie stworzył profesjonalną uprawę sadzonek, które następnie były przesadzane na pobliskie pole. Odpowie on teraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
19.06.2015
O zagrożeniach, na jakie narażeni są młodzi ludzie „surfujący” w sieci, mówił nadkomisarz Mariusz Lenczewski podczas wykładu przeprowadzonego dla uczniów „Nukleonika” czyli Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku. Prowadzącym prelekcje był naczelnik wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Stołecznej Policji.
<<
<
1
>>