30.10.2014
Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Robert Kokoszka, zwraca się z apelem i prośbą o włączenie się i czynny udział mieszkańców Otwocka w sprawy służące poprawie bezpieczeństwa naszego miasta. Dlatego prosimy o przesyłanie wszelkich informacji, uwag i postulatów mogących być pomocnymi w naszej służbie.
29.10.2014
Nocą na terenie budowy apartamentowca w centrum Otwocka, włamali się do trzech kontenerów z elektronarzędziami. Jednak wybrane przez siebie wiertarki i szlifierki musieli porzucić salwując się ucieczką przed patrolem z wydziału prewencji. Ich droga zakończyła się po krótkim pościgu, dwaj 18- latkowie trafili do aresztu. Nie wykluczone, że mimo młodego wieku odpowiedzą oni także za podobne przestępstwa jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu.
27.10.2014
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
25.10.2014
Kryminalni z komendy w Otwocku zatrzymali 23- latka, czwartego z mężczyzn podejrzanych o wymuszenie zwrotu wierzytelności. Przypomnijmy: przed pięcioma dniami policjanci z Józefowa i Wiązowny użyli broni wobec jego kompanów, którzy uciekając samochodem dokonali czynnej napaści na policjanta, potrącając go. Wobec trzech z nich sąd zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci aresztu.
24.10.2014
Otwoccy kryminalni zatrzymali dwóch 18- latków, którzy są podejrzani o oszustwa na tzw. „ wnuczka”. Wpadli po tym, jak od 74- letniej mieszkanki Józefowa próbowali wyłudzić 40 tys. złotych. Dzięki wyjątkowej czujności, jaką wykazała się kobieta i natychmiastowym działaniom policyjnym, kobieta nie straciła swoich oszczędności. Jeszcze dziś policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.
24.10.2014
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
22.10.2014
Policjanci z Józefowa i Wiązowny, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych, o próbę wymuszenia zwrotu wierzytelności od byłego pracodawcy. Podczas podjętej przez nich próby ucieczki, potrącili oni jednego z funkcjonariuszy. Wówczas wobec sprawców czynnej napaści na policjanta, asekurujący funkcjonariusze użyli broni. Przestępstwo, którego się dopuszczono zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
21.10.2014
Uroczyste przekazanie pięciu radiowozów zakupionych przy udziale samorządowych środków odbyło się dzisiaj przed Komendą Powiatową Policji w Otwocku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariusz Pergoł, przedstawiciele miast i gmin powiatu otwockiego, zaproszeni goście oraz policjanci miejscowej jednostki.
20.10.2014
„Poznaj i zrozum ryzyko”- Służba Więzienna i Otwocka Policja o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Zespole Szkół nr. 2 w Otwocku, przy udziale ponad 180 uczniów. Gościem specjalnym była Pani major Elżbieta Krakowska, która szczegółowo opisywała sytuację młodych osób - sprawców wypadków drogowych, obecnie przebywających w zakładach karnych.
16.10.2014
Policjanci patrolujący ulice Otwocka, zatrzymali 34- letniego mieszkańca Siedlec. Jest on podejrzewany o rozprowadzanie środków odurzających, podawanie ich osobie nieletniej oraz zmuszania jej pod groźbą do odbywania stosunków seksualnych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Przestępstwo, o które jest on podejrzewany zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.
15.10.2014
Otwoccy dzielnicowi poszukują właściciela dziecięcego roweru, który został odnaleziony w dniu 30 września br. Osoby mogące pomóc w ustaleniu prawowitego właściciela proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku.
13.10.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, poszukują 17- letniej Natalii Szymańskiej, która w dniu 4 października opuściła czasowe miejsce przebywania w gminie Wiązowna. Z policyjnych ustaleń wynika, że dziewczyna może obecnie przebywać w Krakowie, lub w którymś z miast Małopolski. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku, lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.
13.10.2014
Bmw GT z 2011 roku skradzione 7 października w Pruszkowie, zostało odnalezione dzisiejszej nocy przez policyjny patrol z komisariatu w Karczewie. Samochód o wartości ponad 150 tysięcy złotych został już przekazany właścicielowi.
13.10.2014
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.
<<
<
1
>>