Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Otwocka wygrał zawody Strzeleckie o Puchar KSP

Data publikacji 04.12.2014

Drużyna wystawiona przez Komendę Powiatową Policji w Otwocku, zajęła drużynowo II miejsce w tegorocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. I miejsce wśród mężczyzn zajął również policjant z Otwocka sierż. sztab. Mariusz Kata. W organizację zawodów włączyli się: Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KSP oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Stołeczna Grupa Wojewódzka.

Drużyna wystawiona przez Wydział Doskonalenia Zawodowego. zwyciężyła w tegorocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji.  Policjanci z Otwocka jako drużyna zajęli II miejsce. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn sierż. sztab. Mariusz Kata zajął na podjum I miejsce, a sierż. Radosław Duczek miejsce V.  W organizację zawodów włączyli się: Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KSP oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Stołeczna Grupa Wojewódzka.

Zawody zostały rozegrane na strzelnicy KGP przy ul. Iwickiej 14. Wzięło w nich udział 30 drużyn, łącznie 95 zawodników.

- czas: 3 minuty,

- punktacja: tarcza TS-2 według pierścieni, TS-10 prostokąt 7 pkt, butelka 5 pkt, poza butelką 4, 3, 2, 0 pkt zgodnie z oznaczeniem na tarczy.

3. Majcher Damian (WDZ)

W dodatkowej konkurencji dla instruktorów strzelań policyjnych (wyszkolenia strzeleckiego) o Puchar Naczelnika Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP najlepsi byli:

1. Wróbel Tomasz (KRP W-wa V)
  2. Jankowski Tomasz (WPA)
  3. Ogórek Kszysztof (OPP)

Procedura strzelania: po sygnale startowym zawodnik dobywa broń z kabury i oddaje 2 x 5 strzałów do tarczy TS-2 z wymianą magazynka, następnie doładowuje magazynki z koszyczka leżącego na stoliku i oddaje 2 x 5 strzałów do tarczy TS-10 z wymianą magazynka, wszystko w łącznym czasie 3 minut.

Uczestnikami zawodów mogli być funkcjonariusze jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji (drużyny zgłoszone w regulaminowym czasie) oraz zawodnicy indywidualni po uzgodnieniu z kierownikiem zawodów. W skład drużyny wchodziło trzech zawodników, przy czym drużyny mogły być męskie, żeńskie lub mieszane. W dodatkowej konkurencji  mogli wystartować funkcjonariusze jednostek i komórek organizacyjnych KSP posiadający uprawnienia instruktora strzelań policyjnych.

Kierownikiem zawodów był podinsp. Marek Gracz z WDZ KSP, sędzią głównym nadkom. Dariusz Mierzejewski z Wydziału Teleinformatyki KSP.

Podstawowym celem zawodów było nie tylko doskonalenie umiejętności strzeleckich policjantów, lecz również popularyzacja strzelectwa, wymiana doświadczeń i integracja środowiska policyjnego.