Wydział Ruchu Drogowego - Wydziały i Zespoły - KPP w Otwocku

Wydziały i Zespoły

Wydział Ruchu Drogowego

Data publikacji 01.01.2016

Wydział Ruchu Drogowego

Wydział Ruchu Drogowego
05-400 Otwock
ul. Pułaskiego 7A
tel.: +48 22 60-41-214
fax.: +48 22 60-41-207

SEKRETARIAT +48 22 60 41 240

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego

kom. Jakub Komorowski

Kierownik Ogniwa I Wydziału Ruchu Drogowego

asp. szt. Arkadiusz Osiak

Kierownik Ogniwa II Wydziału Ruchu Drogowego 

asp. szt. Mariusz Guba


Dla ubezpieczycieli:

Informacje o numerach polis, otrzymacie Państwo dzwoniąc pod numer :+48 22 60 41 214 w dni robocze w godzinach 7.00 - 14.00

Policyjna informacja o kontroli autokarów wycieczkowych

Zasady dotyczące prowadzenia kontroli autobusów przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku:

 1. kontrole autobusów odbywają w jednym, wyznaczonym punkcie w Otwocku przy ulicy Andriollego 80, gdzie na parkingu zostały wydzielone miejsca do przeprowadzenia kontroli, znajduje się tam tablica informująca o przeznaczeniu tej części parkingu. Punkt ten spełnia wymagania bezpieczeństwa i jest przede wszystkim przystosowany powierzchniowo dla autobusów.
 2. zgłaszając kontrolę autobusu, należy złożyć wniosek w formie elektronicznej co najmniej 7 dni przed planowanym terminem wyjazdu.
 3. należy podać proponowaną datę i godzinę kontroli, realizowanej wyłącznie w punkcie w Otwocku przy ulicy Andriollego 80.
 4. W składanym wniosku należy zawrzeć następujące informacje:
 • zgłaszający kontrolę, jego dane i kontakt telefoniczny,
 • autokar, marka, numer rejestracyjny,
 • rodzaj wyjazdu,
 • trasa wyjazdu,
 • data i godzina planowanego wyjazdu,
 • liczba przewożonych pasażerów,
 • przewoźnik, jego dane i kontakt telefoniczny,
 • kierowca, jego dane i kontakt telefoniczny,
 • proponowana data i godzina kontroli.

Zgłoszenia można przekazywać w formie elektronicznej na ogólniedostępny adres e-mail: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl

Kierując zgłoszenie, każdorazowo prosimy wnioskować o przesłanie potwierdzenia otrzymania wiadomości przez Komendę Powiatową Policji w Otwocku.

Po zgłoszeniu kontroli, prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, pod nr tel. 22 60 41 214, w celu ustalenia szczegółów kontroli, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

W przypadku pilnych zgłoszeń, związanych z podjęciem natychmiastowej interwencji, w związku z podejrzeniem kierowania autobusem po alkoholu lub innych okoliczności, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo podróżnych, prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Otwocku tel. 22 60 41 213 – całodobowo lub 997, 112.

W A Ż N E:

Można skorzystać z załączonego formularza zgłoszenia kontroli, który należy wypełnić i przesłać na adres e-mail: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl