Zatrzymani sprawcy pobicia - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Zatrzymani sprawcy pobicia

Data publikacji 18.11.2020

Otwoccy policjanci udali się w pościg za dwoma mężczyznami, którzy zaatakowali 21-latka. Obaj zatrzymani już usłyszeli zarzuty pobicia, po czym przyznali się do popełnienia czynu i poddali dobrowolnie karze.

W minioną niedzielę w nocy około godz. 2:00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu młodego mężczyzny na terenie Otwocka. Na miejsce pilnie skierował patrol. Policjanci szybko znaleźli zaatakowanego 21-latka, który miał widocznie opuchniętą twarz. Ponadto mężczyzna wskazał dwóch uciekających sprawców jego pobicia.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za nimi w pościg. Po krótkiej chwili mundurowi dogonili mężczyzn, po czym obezwładnili i założyli na ich ręce kajdanki. Od obydwóch wyczuli woń alkoholu. Następnie zatrzymanego 19-latka i 20-latka przewieźli do komendy.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia 21-latka. Swoje haniebne zachowanie tłumaczyli zbyt dużą ilością spożytego alkoholu. Zarówno 19-latek jak i 20-latek przyznali się do popełnienia czynu i poddali dobrowolnie karze.

Kodeks karny za udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156§1 lub w art. 157§1 przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin