Policjant w drodze na służbę odzyskał skradziony rower - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Policjant w drodze na służbę odzyskał skradziony rower

Data publikacji 18.11.2020

Naczelnik Wydziału Prewencji w drodze do otwockiej komendy zauważył dwóch mężczyzn dobrze znanych miejscowym stróżom prawa. Jeden z nich jechał rowerem Veturilo, co wzbudziło pewne podejrzenie funkcjonariusza. Jak się okazało jednoślad o wartości 2000zł był skradziony w stolicy.

W miniony wtorek naczelnik prewencji jadąc do komendy, na jednej z ulic miasta zauważył dwóch mężczyzn, z czego jeden poruszał się rowerem Veturilo. Obaj są dość dobrze znani otwockim funkcjonariuszom przez konflikty z prawem. O swoich spostrzeżeniach poinformował pełniący w okolicy służbę patrol, który niezwłocznie przybył na miejsce.

W trakcie interwencji 33-latek był mocno zdenerwowany i nie potrafił wyjaśnić, w jakich okolicznościach nabył jednoślad. Policjanci skontaktowali się więc z firmą wypożyczającą rowery na terenie Warszawy i ustalili, że opisywany rower został skradziony jakiś czas temu w stolicy, co spowodowało straty 2000zł.

Mundurowi zatrzymali 33-letniego mężczyznę, a następnie przewieźli do komendy. Natomiast zabezpieczony rower został zwrócony wypożyczalni.  

Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat więzienia.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin