Działania „Bus-truck” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Działania „Bus-truck”

Data publikacji 15.10.2020

Otwocka drogówka przeprowadziła działania „Bus-Truck”. Policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów oraz stan techniczny i wyposażenie autobusów. Kontrolowali również pojazdy wykonujące transport drogowy rzeczy i sposób mocowania przewożonego ładunku. Funkcjonariusze reagowali na każde ujawnione wykroczenie lub przestępstwo drogowe. Nacisk kładli głównie na badanie stanu trzeźwości kierowców i posiadane przez nich kwalifikacje. Nie odbyło się bez kar.

We wtorek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Bus-Truck”. Kontrolowali autobusy i samochody ciężarowe. Sprawdzali m. in. stan techniczny, uprawnienia do kierowania oraz stan trzeźwości kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystywali również narkotestery.

Rzetelne podejście do obowiązków służbowych oraz wykorzystanie sprzętu sprawiło, że policjanci skontrolowali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli okazało się, że Maciej T. nie tylko prowadził pod wpływem narkotyków, ale również na aktualnym zakazie sądowym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali również Cezarego G., który podczas kontroli drogowej nerwowo się zachowywał. Czujni funkcjonariusze ruchu drogowego dokonali przeszukania pojazdu. W jego schowku znaleźli narkotyki. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na kierowcach autobusów i pojazdów ciężarowych ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich rozwagi niejednokrotnie zależy zdrowie i życie osób podróżujących. Otwocka drogówka będzie kontynuować działania, by eliminować tych uczestników ruchu, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego.

sierż. sztab. Paulina Harabin