Walczymy z koronawirusem - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Walczymy z koronawirusem

Data publikacji 12.10.2020

Otwoccy policjanci za cel zawsze stawiają dobro obywateli. Ich zadaniem jest minimalizowanie zdarzeń, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na życie lub zdrowie mieszkańców powiatu, znajdującego się obecnie w strefie czerwonej. W ubiegły weekend (od dnia 10.10 do dnia 11.10) policjanci kontrolowali przestrzeganie przepisów związanych z pandemią COVID-19. Szczególnym nadzorem objęli osoby poruszające się w przestrzeni publicznej, również na powietrzu. Policjanci sprawdzali, czy przestrzegany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania minimalnej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

Mocno zaangażowani policjanci z otwockiej komendy kierują wszystkie możliwe siły i środki, by ograniczyć do minimum liczbę nowych zakażeń. Ich działania są nakierowane na ujawnianie osób, które na terenie powiatu otwockiego lekceważą obostrzenia sanitarne. Zwłaszcza tyczy się to tych, którzy w przestrzeni ogólnodostępnej nagminnie nie stosują się do zachowania minimalnej 1,5-metrowej odległości między pieszymi oraz nakazu zakrywania ust i nosa. Zadaniem funkcjonariuszy jest także zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu na temat panującej pandemii i wynikających z niej zagrożeń.

W działaniach udział biorą policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Policjanci prewencji wraz z dzielnicowymi stale patrolują ulice powiatu oraz sklepy i inne lokale użyteczności publicznej. Drogówka dodatkowo nadzoruje i kontroluje osoby przemieszczające się autobusami, bądź innymi środkami lokomocji.

W ubiegły weekend policjanci z Otwocka ukarali mandatami karnymi 48 osób, wobec 9 skierowali wnioski do sądu, a wobec 29 zastosowali pouczenia za niedostosowanie się do nakazu zasłaniania ust i nosa.

Aby walka z obecną pandemią była skuteczna, wszyscy musimy stosować się do określonych zaleceń. Niestety, wciąż wiele osób tego nie robi. Niektórzy nie rozumieją, że nie nosząc maseczki, bądź nie zachowując należytej odległości, narażamy nie tylko siebie, ale również i innych na utratę zdrowia, a nawet i życia. Otwoccy policjanci często też zwracają uwagę tym, którzy noszą maseczki w nieodpowiedni sposób. Jednakże w każdym przypadku priorytetem jest dla nich dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających powiat otwocki.

sierż. sztab. Paulina Harabin