Otwocka drogówka czuwa nad bezpieczenstwem na drogach - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Otwocka drogówka czuwa nad bezpieczenstwem na drogach

Data publikacji 07.10.2020

Niezależnie od pory roku oraz pandemii policjanci ruchu drogowego skutecznie działają. Priorytetem jest dla nich bezpieczeństwo na drogach, co wiąże się z eliminacją przestępstw i wykroczeń drogowych. Prowadzone są ku temu różne działania policyjne. Tu należy wspomnieć o cyklicznie prowadzonych działaniach pod nazwą „Promile”, podczas których w ubiegły weekend (od dnia 2.10 do dnia 4.10) policjanci zatrzymali trzech kierujących, pomimo orzeczonego zakazu oraz trzech nietrzeźwych.

Praca policjanta drogówki wymaga dobrze opracowanej taktyki działania i profesjonalizmu w jej realizacji, na co nie może mieć wpływ pora roku, czy panująca pandemia. Policjanci otwockiego ruchu drogowego tacy właśnie są: skuteczni, profesjonalni i nieustanie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu. Do opracowanych taktyk działań podchodzą sumiennie i z dużym zaangażowaniem.

Tak też było w ubiegły weekend, kiedy w przeciągu trzech dni w ramach działań „Promile” zatrzymali trzy osoby, które prowadziły pojazd, pomimo aktualnego zakazu wydanego przez sąd oraz trzech nietrzeźwych kierujących.

Nie możemy mówić o rozsądku kierującego, jeśli decyduje się on na prowadzenie po drodze publicznej jakiegokolwiek pojazdu, czy to mechanicznego, czy innego niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Wówczas stanowi on zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego.

Okazuje się, iż mimo trudu jaki policjanci wkładają w swoją pracę, nadal znajdują się osoby, które nie przestrzegają prawa. Osoby te często wsiadając za kółko swojego pojazdu, nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje prawne ich czekają.

Z takimi nieodpowiedzialnymi kierującymi walczą policjanci otwockiej drogówki. Priorytetem jest, aby każdy uczestnik ruchu czuł się w powiecie bezpiecznie, dlatego apelujemy o rozwagę. Nie liczmy na to, że uda się uniknąć kontroli drogowej, bądź oszukać policjantów.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin