Aktualności

Dzięki wspólnej pracy dzielnicowych i wywiadowców, zatrzymano podejrzaną o kradzieże w drogeriach

Data publikacji 23.05.2020

Policjanci z zespołu wywiadowczego kolejny raz udowodnili, jak można skutecznie zatrzymać osobę podejrzaną. Funkcjonariusze, patrolując miasto, rozpoznali kobietę, wcześniej ustaloną przez dzielnicowych, która miała mieć bezpośredni mieć związek z kradzieżami w otwockich drogeriach. 42-letnia mieszkanka powiatu otwockiego usłyszała już zarzuty karne związane z kradzieżami. Wstępnie udowodniono jej popełnienie przestępstw przeciwko mieniu w dwóch drogeriach, skąd skradziono kosmetyki i perfumy na kwotę ponad tysiąca złotych.

Wywiadowcy z wydziału prewencji realizują ważne zadania wykrywcze. Policjanci, patrolując miasto Otwock, a także inne miasta oraz mniejsze miejscowości w powiecie otwockim, bacznie obserwują zachowania tych osób, co do których można podejrzewać, że dopuściły się przestępstwa bądź mogą mieć związek z przestępstwami. Niejednokrotnie wywiadowcy zatrzymują podejrzanych na gorącym uczynku. Biorą również udział w zatrzymaniach osób wytypowanych oraz ustalonych przez dzielnicowych.

Doskonale wyrobiona cecha zapamiętywania szczegółów to domena wywiadowczej służby. Taką właśnie dobrą spostrzegawczością i pamięcią wykazali się wywiadowcy, zatrzymując w Otwocku kobietę podejrzaną o kradzieże w drogeriach. Od razu skojarzyli, że zauważona przez nich 42-latka jest tą, którą dzielnicowi z otwockiego rewiru wytypowali jako podejrzaną do kradzieży perfum. Wywioadowcy zatrzymali ją i osadzili w policyjnym areszcie.

Następnie do czynności włączyli się dochodzeniowcy, którzy przedstawili 42-latce zarzuty karne popełnienia dwóch sklepowych kradzieży, gdzie skradziono kosmetyki i perfumy na łączną kwotę ponad tysiąca złotych.

Podejrzana przyznała się i wyraziła wolę na dobrowolne poddanie się karze.

nadkom. Daniel Niezdropa/ea

Ładowanie odtwarzacza...