Kolejny kierowca po narkotykach w rękach policjantów - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca po narkotykach w rękach policjantów

Data publikacji 19.05.2020

DragTest stanowiący wyposażenie policjantów z otwockiej drogówki kolejny raz sprawdził się podczas policyjnej kontroli. Zakupione i przekazane przez władze powiat otwockiego urządzenie spisuje się na medal. Jego walory są widoczne podczas codziennych kontroli, podczas których, o czym już niejednokrotnie informowaliśmy, pokazuje, jakie narkotyki mogą znajdować w organizmie kierowcy. Podczas drogowej kontroli wpadł 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Analizator wykazał, że jechał po marihuanie. Teraz może odpowiedzieć przed sądem.

Policjanci z otwockiej drogówki dysponują nowoczesnymi urządzeniami, które rejestrują zachowania kierowców, laserowe mierniki, wideorejestratory, a także urządzenia, które pokazują, jaki jest stan trzeźwości kierowców, testery, alkonsensory. W styczniu tego roku listę policyjnego specsprzętu powiększył analizator narkotykowy DragTest, który poprzez badanie śliny, pokazuje, jakiego rodzaju narkotyk zażywał podejrzany.

Na przełomie ostatnich tygodni, informowaliśmy o narkotykowych wpadkach za kierownicą. Kierowcy pomimo tego, że byli trzeźwi, to naruszali prawo, znajdując się pod wpływem środka odurzającego.

W Karczewie, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena golfa, którym kierował 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Był trzeźwy, jednak DragTest ujawnił naruszenie prawa. Wynik analizy pokazał, że w organizmie 37-latka znajdą się substancje świadczące o zażywaniu marihuany.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia przestępstwa kierowania pod wpływem narkotyków, grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

nadkom. Daniel Niezdropa/ea