Przyszedł jako interesant, a został podejrzanym o kradzież - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszedł jako interesant, a został podejrzanym o kradzież

Data publikacji 18.05.2020

Natychmiast podjęte działania wykrywcze, po tym jak karczewskim policjantom zgłoszono kradzież roweru sprzed budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, doprowadziły policjantów do podejrzanego i pozwoliły odzyskać własność jednego z pracowników. Zarzut popełnienia kradzieży roweru usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Karczew. Okazało się, że tego dnia, po załatwieniu sprawy w urzędzie, ukradł rower ze stojaka. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Przypominamy, że za „sięganie po cudze” grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z karczewskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie z miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Jeden z tamtejszych pracowników stracił rower, który znajdował się w stojaku przed urzędem.

Funkcjonariusze od razu zajęli się rozpoznaniem zgłoszenia. Dokładnie przeanalizowali, a następnie sprawdzili wejścia do budynku, z szczególnym uwzględnieniem interesantów, którzy wchodzili do środka i opuszczali budynek. W ten sposób trafnie wyselekcjonowali podejrzanego, który miał być 30-letni mieszkaniec karczewskiej gminy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Namierzyli też miejsce, gdzie podejrzany ukrył jednoślad. Następnie rower przekazali właścicielowi.

Zebrane w sprawie dowody, pozwoliły przedstawić 30-latkowi zarzut karny popełnienia kradzieży roweru. Podejrzany po przyznaniu się, skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

nadkom. Daniel Niezdropa