Konkubent z konkubiną odpowiedzą za włamanie do garażu - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkubent z konkubiną odpowiedzą za włamanie do garażu

Data publikacji 18.05.2020

Tydzień czasu skrupulatnego zbierania informacji i typowania potencjalnych osób, które mogłyby dokonać włamania do garażu w Karczewie, przyniosło sukces w postaci zatrzymani dwójki podejrzanych. Żyjąca w konkubinacie para z powiatu wołomińskiego, została namierzona przez policjantów z zespołu kryminalnego komisariatu w Karczewie. Zatrzymani i doprowadzeni na przesłuchania, oboje usłyszeli już zarzut karny popełnienia kradzieży z włamaniem, w wyniku której skradziono palety z tynkiem do elewacji. Podejrzani przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

Na początku maja tego roku, mieszkaniec Karczewa został pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa popełnionego na jego szkodę. W garażu, którego jest właścicielem, miało miejsce włamanie. Ze środka skradziono materiały budowlane, w tym między innymi wiaderka z tynkiem do elewacji.

Sprawą zajęli policjanci z komisariatu w Karczewie. Przeanalizowali sposób działania włamywaczy i poddali ocenie wszystkie zgromadzone w sprawie dowody. Rozpoczęło się typowanie osób, które mogłyby dokonać tego przestępstwa. Zdobyte przez karczewskich kryminalnych informacje prowadziły do powiatu wołomińskiego.

Tam właśnie mieli mieszkać, żyjący w konkubinacie, 34-latek i 26-latka, którzy prawdopodobnie w nocy kiedy doszło do zdarzenia, przebywali na terenie powiatu otwockiego. Idąc tym tropem, pogłębiając kolejne informacje, policjanci z Karczewa przeprowadzili realizację, podczas której zatrzymano oboje podejrzanych.

Wytypowane osoby doprowadzono na przesłuchania, gdzie przedstawiono im zarzuty karne współudziału we włamaniu do garażu. Podejrzani przyznali się i dobrowolnie poddali karze.

nadkom. Daniel Niezdropa