Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Serdeczne podziękowania od mieszkanki dla policjantów z prewencji

Nie ma to jak szczere i dobre słowo w uznaniu dla policyjnej służby. Takie właśnie serdeczne podziękowania przekazała na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku, mieszkanka naszego powiatu, której zdrowie i życie mogło być zagrożone podczas awantury z udziałem pijanego męża. Mieszkankę ujął przed wszystkim spokój i opanowanie naszych policjantów, a także empatia i zrozumienie dla trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. „WIELKIE DZIĘKI”, znaczą dla nas bardzo wiele. Z dumą przyjmujemy te podziękowania i zapewniamy o tym, że w dalszym ciągu będziemy realizować naszą społeczną rolę i misję. „Pomagamy i Chronimy” to nasze policyjne motto.

Interwencje domowe, które dotyczą kłótni oraz nieporozumień, to sytuacje, gdzie policjanci muszą wykazać się nie tylko stanowczym i konkretnym działaniem. Ważne jest tu równie oszacowanie ryzyka i podjęcie właściwej decyzji, w kwestii odizolowania sprawcy bądź sprawczyni domowej „burdy”, uspokojenia całej sytuacji, aby pozostali domownicy mogli czuć się bezpiecznie.

Policjanci podczas interwencji, gdzie jest podejrzenie zaistnienia przemocy, zawsze dokładnie rozpoznają problem, rozmawiają z każdą ze stron i tłumaczą, że wyrządzanie krzywdy drugiemu człowiekowi jest czymś negatywnym, nieakceptowalnym, a przede wszystkim karalnym.

Każda interwencja nie jest taka sama, pomimo, że dotyczy problemu przemocy. Jednak szczere słowo „dziękuję”, jedno tylko słowo po jej zakończeniu, znaczy naprawdę wiele. Dla policjanta to poczucie dobrze spełnionego zadania.

Ostatnio do naszej jednostki wpłynęły podziękowania dla dwóch policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Karczewie: sierżanta sztabowego Krzysztofa Gajowniczka i sierżanta sztabowego Michała Krupy.

Mieszkanka powiatu otwockiego podziękowała naszym policjantom za profesjonalne i szybkie działanie, którego następstwem było unormowanie domowej sytuacji oraz uspokojenie się agresywnego i pijanego męża.

Te słowa i te „WIELKIE DZIĘKI” wyrażają uznanie nie tylko dla tych dwóch policjantów, ale dla ich ciężkiej służby, która wymaga poświęcenia, zachowania tzw. zimnej krwi oraz podejmowania jak najbardziej trafnych decyzji podczas interwencji.

Dziękujemy za to dobro, bo słowa te wyrażają nie tylko szacunek i poczucie dobrze przeprowadzonej interwencji, ale również sympatię i poszanowanie dla naszego zawodu.

„Pomagamy i Chronimy” to nasze motto na co dzień.

nadkom. Daniel Niezdropa

Powrót na górę strony