Kontrolując skatepark, zatrzymali nieletniego z narkotykami - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Kontrolując skatepark, zatrzymali nieletniego z narkotykami

Data publikacji 25.03.2020

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich, podczas działań kontrolnych, w ramach których sprawdzane były przez nich miejsca użyteczności publicznej, na terenie miejskiego skatepark-u w Otwocku zatrzymali 16-latka, który miał przy sobie porcje amfetaminy. Nastolatek trafił do komendy, gdzie został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Niebawem rozpoznaniem jego czynu zajmie się sąd rodzinny, do którego zostaną przekazane materiały z wykonanych przez policjantów czynności. Do sędziego będzie należała decyzja w kwestii zastosowania odpowiedniego środka karno-wychowawczego.

Skatepark, pumptrack, a także wszystkie skwery i place zabaw w Otwocku, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i wydaniu komunikatów i zarządzeń o ich zamknięciu do odwołania, znajdują się pod szczególnym policyjnym nadzorem.  Policjanci interweniują natychmiastowo, jeżeli tylko zauważą znajdujące się tam osoby, w tym dorosłych oraz młodzież.

Podczas kontroli skatepark-u policjanci zauważyli pod wiatą młodego mężczyznę. Od razu rozpoznali z w nim 16-latka, znanego ze spraw dotyczących posiadania narkotyków. Widząc zbliżających się policjantów, nieletni próbował się oddalić, jednak funkcjonariusze błyskawicznie dobiegli do niego, blokując mu drogę ucieczki.

Po chwili okazało się, co było powodem nagłego poderwania się spod wiaty i unikania spotkania z policjantami. Nastolatek miał przy sobie woreczek z białym proszkiem, który jak potwierdził policyjny narkotester, był amfetaminą.

Nastolatek trafił do komendy, gdzie przesłuchano go w charakterze nieletniego sprawcy przestępstwa narkotykowego.

Niebawem ten czyn oceni sędzia rodzinny, który może zastosować wobec 16-latka środki karno-wychowawcze.

nadkom. Daniel Niezdropa