Policjanci z prewencji zabezpieczyli amfetaminę - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Policjanci z prewencji zabezpieczyli amfetaminę

Data publikacji 24.03.2020

Podejrzane auto i siedzących w środku dwóch mężczyzn, dokładnie przeszukali i sprawdzili policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego w Otwocku. Zawodowa intuicja kolejny raz pokazała, że nic podejrzanego nie umknie przed czujnym wzrokiem naszych mundurowych. Przy jednym z mężczyzn, 25-letnim mieszkańcu gminy Wiązowna, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 7 foliowych torebek z amfetaminą, co potwierdził wykonany test narkotykowy. 25-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę patrolową działają nie tylko prewencyjnie. Jeżeli tylko zachodzi potrzeba i mundurowi widzą podejrzaną sytuację, to reagują, podejmują interwencję i dokładnie kontrolują.

Po godzinie trzeciej nad ranem, jedna z patrolowych załóg z wydziału prewencji, sprawdzała miasto Otwock. Policjanci jadący radiowozem dokładnie obserwowali co dzieje się w mieście.

W pewnej chwili zauważyli osobowe auto, a w nim siedzących dwóch mężczyzn. Postanowili ich wylegitymować i skontrolować, czy przypadkiem nie ukrywają przy sobie narkotyków, bądź też innych zabronionych przez prawo przedmiotów.

Intuicja kolejny raz nie zawiodła mundurowych. Przy kontrolowanym 25-letnim otwocczaninie policjanci znaleźli, ukryte w podręcznej saszetce, torebki z białym proszkiem. Narkotest potwierdził, że jest to amfetamina, w ilości ponad 7 gramów.

25-latek najpierw trafił do policyjnego aresztu, a później na przesłuchanie, gdzie policjant z dochodzeniówki przedstawił mu zarzut posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przypominamy, wskazana ustawa przewiduje za takie przestępstwo karę do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa

Ładowanie odtwarzacza...