Aktualności

Policyjne działania w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców – zamknięte skateparki, place zabaw, boiska

Data publikacji 24.03.2020

Właściwe sprawowanie opieki rodzicielskiej czy też wgląd w sytuację rodzinną, o to mogą wnioskować policjanci do sądu rodzinnego, w przypadku ujawnienia powtarzających się sytuacji na terenie zamkniętych miejskich obiektów użyteczności publicznej, gdzie dzieci oraz młodzież nie będą stosować się do zaleceń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego i komunikatów władz samorządowych, dotyczącym zamknięcia do odwołania obiektów sportowych, skateparków, pumptracków, a także siłowni, placów zabaw i boisk zewnętrznych. Ponawiamy apel do rodziców, aby nadzór rodzicielski sprawowali w sposób odpowiedzialny. Działania Policji wynikają wyłącznie z troski o zdrowie młodych pokoleń. Pamiętajmy, że łamanie zakazów jest naruszeniem prawa. Dotyczy to też dorosłych.

Na ogrodzeniach obiektów rekreacyjnych w Otwocku pojawiły się informacje o ich zamknięciu do odwołania, w związku z prewencyjnym działaniem władz miasta, mającym zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W komunikacie wydanym przez Prezydenta Miasta Otwocka można przeczytać o zmianie w funkcjonowaniu miasta.

Policjanci już od tygodnia prowadzą aktywne działania w miejscach gromadzenia się młodzieży, sprawdzają, legitymują, powiadamiają rodziców i przede wszystkim informują, aby nie przebywać w pobliżu większych skupisk ludzi.

Działania naszych funkcjonariuszy wynikają wyłącznie z troski o drowie i bezpieczeństwo najmłodszych, dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Tę kwestię unormowało teraz miasto Otwock, zamykając do odwołania skatepark, pumptrack, siłownie zewnętrze i publiczne place zabaw, a także boiska oraz orliki. Podobna informacja pojawiła się też na terenie Józefowa.

Apelujemy do rodziców o uświadamianie swoich dzieci, aby stosowały się zarówno do zaleceń wynikających z wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznych, a także do tego, że na teren zamkniętego obiektu wchodzić się nie powinno.

Policjanci są bardzo przychylni wszystkim mieszkańcom, najmłodszym, dzieciom oraz młodzieży, zawsze im tłumaczą, bo przecież sami mają dzieci i rozumieją, jak ważne jest ich zdrowie.

Dlatego rodzice, apelujemy i ostrzegamy jednocześnie, w przypadku powtarzających się sytuacji, w których szczególnie nieletni będą przebywać w miejscach zamkniętych, policjanci będą stosować środki oraz możliwości przewidziane prawem, może to być zweryfikowanie właściwie sprawowanej opieki czy też wgląd w sytuacje rodzinną.

Zależy nam przede wszystkim na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców, prosimy aby wszyscy o tym pamiętali.

nadkom. Daniel Niezdropa