Policjanci zatrzymali, a sąd aresztował podejrzanego o znęcanie - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Policjanci zatrzymali, a sąd aresztował podejrzanego o znęcanie

Data publikacji 24.01.2020

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego w Karczewie, podczas interwencji w gminie Celestynów, zatrzymali 77-letniego mężczyznę, który podczas domowej awantury groził spaleniem domu. Był nietrzeźwy i miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zebrany przez celestynowskich dochodzeniowców materiał dowodowy wstępnie potwierdził, że 77-latek znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad żoną. Do wniosku policji oraz prokuratury przychylił się następnie otwocki sąd, który zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Późnym popołudniem, policjanci z prewencji pełniący służbę w komisariacie w Karczewie, pojechali na wezwanie mieszkanki gminy Celestynów, która obawiała się spełnienia złowieszczych zapowiedzi męża, który podczas domowej awantury groził, że spali dom i cały dobytek.

Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce, aby zapobiec dalszej eskalacji agresji i pomóc kobiecie. Na miejscu zatrzymali 77-letniego męża zgłaszającej, przewieźli go do komendy i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zanim trafił do celi policyjnego aresztu, przeszedł badanie alkomatem, który wykazał, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z Celestynowa. Zgromadzili materiał dowodowy i dokładnie przeanalizowali sytuacje, do których doszło w domu zatrzymanego. Zebrane dowody wstępnie potwierdziły, że 77-latek dopuścił się fizycznego i psychicznego znęcania wobec swojej żony.

Ostatecznie podejrzany usłyszał zarzut karny znęcania, a wobec niego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Czeka go sprawa karna. Za przestępstwo znęcania kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa/ea