Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Otwocka drogówka włącza się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”

Data publikacji 24.12.2019

Od dzisiaj do 29 grudnia, policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy będą prowadzić intensywne działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu. Świąteczne działania drogówki będą prowadzone pod kątem egzekwowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Służbę będą pełnić policyjne załogi wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz testery trzeźwości oraz alkosensory. Policjanci apelują o wyjątkowy rozsądek i „włączenie myślenia” za kierownicą. Policjanci życzą wszystkim kierowcom, aby świąteczne podróże od początku do końca były spokojne i szczęśliwe. Podczas działań, policjanci sprawdzą czy piesi respektują obowiązek noszenia odblasków. Pogoda bywa kapryśna, należy jechać ostrożnie.

Rozpoczyna się kolejny i do tego ważny świąteczny tydzień, tym razem związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Startują również działania Policji w powiecie otwockim, w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”, które będą prowadzone od dzisiaj do 29 grudnia włącznie, a ich celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników dróg i reakcja na każde zachowanie niezgodne z prawem, a szczególnie na te zachowania, którego mogą być niebezpieczne i stwarzać zagrożenia dla innych.

Policjanci będą kontrolować na posterunkach statycznych i prowadzić dokładny monitoring zachowań na drodze.

Pod szczególną policyjną kontrolą znajdą się piesi, policjanci będą sprawdzać czy przestrzegają oni obowiązku noszenia odblasków, chodzą właściwą stroną drogi i nie przechodzą w miejscach niedozwolonych.

Policjanci będą mierzyć prędkość i kontrolować stan trzeźwości przy każdej kontroli drogowej. Mundurowi zwrócą też uwagę na to, jak przewożone sąd dzieci, czy mają zapięte pasy i czy korzystają z fotelików bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, kierowców i pieszych, aby w tych świątecznych dniach „włączyć myślenie” i przestrzegać przepisów.

Najważniejsza jest świadomość i zrozumienie tego, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od samych uczestników ruchu drogowego, ich właściwego zachowania się i kultury jazdy oraz odpowiedniego poruszania się po drogach.

Święta Bożego Narodzenia to czas poświęcany dla bliskich i warto zadbać o to, aby spędzony w podróży czy na drodze upłynął tylko w bezpiecznych warunkach.

Aura może być zmienna, synoptycy zapowiadają wahania temperatury, jednak pamiętajmy, że pogoda bywa czasami nieprzewidywalna. Od 21 grudnia trwa już astronomiczna zima.

Policjanci apelują, aby przede wszystkim jechać ostrożnie i zgodnie z przepisami.

nadkom. Daniel Niezdropa