Działania służb mundurowych na miejscu kolizji z udziałem cysterny - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania służb mundurowych na miejscu kolizji z udziałem cysterny

Data publikacji 18.12.2019

Ponad 10 godzin żmudnej pracy strażaków, policjantów i zarządzania kryzysowego na miejscu przewrócenia się w wyniku kolizji drogowego ciężarówki cysterny z transportem zwierzęcej krwi zakończyło się sukcesem, podniesieniem auta i zabezpieczeniem ładunku przed wydostaniem się na zewnątrz. Kolizję z ciężarówką spowodował kierowca chevroleta, który na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują, aby szczególnie w tym trudnym pogodowo okresie, wzmóc czujność za kierownicą. Ważną zasada i drogową normą zarazem jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Apelujemy aby przestrzegać ograniczeń i zwracać uwagę na znaki drogowe.

Wczoraj po godzinie 6 rano, na drodze krajowej nr 50, pomiędzy miejscowościami Ostrówek i Piotrowice doszło do zdarzenia drogowego. Dla przejeżdżających tą trasą widok rozbitej osobówki i leżącej na boku cysterny mógł świadczyć o poważnych skutkach tego zdarzenia. Na szczęście żaden z kierowców nie został tutaj ranny.

Zdarzenie to miało następujący przebieg. Jadący w kierunku Kołbieli chevrolet, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w koło ciężarowego man-a. Wskutek tej konfrontacji, osobówka została uszkodzona, a ciężarówka z cysterną wypełnioną zwierzęcą krwią przewróciła się na pobocze.

Za spowodowanie kolizji drogowej 26-letniego kierowcę chevroleta, mieszkańca powiatu pilskiego, ukarano na miejscu mandatem karnym. Policjanci zbadali obu kierowców alkomatem. Urządzenie wykazało, że byli trzeźwi.

Funkcjonariusze zakończyli czynności z kolizją drogową, jednak przez kilkanaście najbliższych godzin byli potrzebni na miejscu, gdzie zabezpieczali działania straży pożarnej, które miały na celu podniesienie cysterny i uniknięcia ewentualnego rozszczelnienia ładunku.

W godzinach popołudniowych, kiedy do akcji zaangażowano dwa dźwigi, to policjanci zamknęli dla ruchu ten odcinek trasy. Dla kierowców zorganizowano objazdy. Około godziny 17, ciężarówka z cysterną stanęły już na kołach. Akcję zakończono.

Ta sytuacja pokazała jak ważne jest współdziałanie służb, ciągłe monitorowanie zagrożenia i zadbanie o to, ze strony Policji, aby na drodze nie dochodziło do zatorów, spowodowanych spowolnieniem ruchu.

Niech to będzie przestroga dla kierowców, że brak koncentracji, utrata panowania nad pojazdem, może skończyć się nie tylko uszkodzeniem auta, ale też przykrym wspomnieniem utraty zdrowia, nie mówiąc już o skutku śmiertelnym.

Dlatego apelujemy do kierowców, aby uważali i jechali zgodnie z przyjętymi normami, które wskazują właściwe zachowania. Apelujemy też, aby zwracali szczególna uwagę na znaki drogowe, które informują, ostrzegają bądź nakazują.

nadkom. Daniel Niezdropa