Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o rozboje na dostawcach żywności zatrzymani przez kryminalnych

Data publikacji 21.11.2019

Kryminalni z Otwocka przez kilkadziesiąt godzin pracowali nad ustaleniem i namierzeniem osób podejrzanych o rozboje na kurierach dowożących żywność na telefon, którzy zostali napadnięci, zastraszeni, pobici i okradzeni z pieniędzy oraz dokumentów. Do zdarzeń doszło na terenie Józefowa i Otwocka. Dzięki operacyjnym działaniom policjantów i skrupulatnym sprawdzeniom, wytypowano osoby mogące mieć związek z rozbojami, a następnie zatrzymano. Efektem czynności procesowych prowadzonych z Prokuraturą Rejonową w Otwocku było przedstawienie trójce podejrzanych zarzutów karnych popełnienia przestępstw rozbójniczych. Wobec dwóch nich sąd zastosował tymczasowy areszt. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada w Józefowie i Otwocku doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych. Dwóch dostawców żywności, zajmujących się dowozem posiłków na telefon, zostało zaatakowanych przez nieznanych napastników, którzy po uprzednim zastosowaniu przemocy, pobiciu i zastraszeniu, okradli ich z pieniędzy.

Sprawą zajęli się kryminalni z Otwocka. Policjanci dokładnie przeanalizowali sposób działania napadających i rozpoczęli działania, mające na celu ustalenie potencjalnych osób, które mogły dokonać przestępstw rozbójniczych.

Według informacji zgromadzonych przez kryminalnych, z napadami na kurierów żywności mogli mieć związek mieszkańcy Warszawy i jednego z okołowarszawskich powiatów.

Kiedy policjanci ustalili już podejrzanych, zaplanowali realizację, do której doszło na terenie Warszawy. Do policyjnego aresztu trafiła trójka mężczyzn: 23-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego oraz dwóch mężczyzn mieszkających w stolicy, w wieku 22 i 27 lat.

Przy sprawie rozpoczęli pracę dochodzeniowcy oraz prokurator. Zebrany przez nich materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że zatrzymani mężczyźni mogli mieć związek z zarzucanymi im przestępstwami.

Następnie cała trójka usłyszała zarzut współudziału w popełnieniu przestępstw rozbójniczych, w tym również z użyciem broni palnej.

Wobec dwóch zatrzymanych: 23-latka z Pruszkowa i 22-latka z Warszawy, otwocki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo jest w toku. Podejrzanym grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa/ea

Ładowanie odtwarzacza...