Śmiertelny wypadek w Pogorzeli - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w Pogorzeli

Data publikacji 07.10.2019

Tragiczne zdarzenie drogowe miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 862 w Pogorzeli, na terenie gminy Osieck. Na prostym odcinku drogi przebiegającym przez teren zalesiony, 53-letni mieszkaniec Otwocka, kierując oplem insygnią, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń, kierowca zmarł. Policjanci z dochodzeniówki pod nadzorem prokuratora prowadzili na miejscu oględziny oraz czynności zabezpieczające. Mundurowi apelują do kierowców, aby ci szczególnie w okresie jesiennego przesilenia, nagłych zmian pogodowych, byli czujni i jednocześnie respektowali przepisy ruchu drogowego.

Ubiegły weekend zakończył się tragicznym bilansem jednego ze zdarzeń drogowych.  Na drodze wojewódzkiej nr 862 w miejscowości Pogorzel w gminie Osieck doszło do wypadku, w którym zginął 53-letni otwocczanin.

Do zdarzenia doszło przed północą 5 października. Opel insygnia, którym kierował, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. To, jakie były dokładne okoliczności wypadku, będzie teraz przedmiotem postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów zajmujących się prowadzeniem tego rodzaju spraw.

Panująca jesienna aura bywa zmienna, o czym świadczą ostatnie prognozy pogody. O ile w ciągu dnia temperatury oscylują w granicach 10 st. Celsjusza, o tyle w porze wieczorowej i w nocy, a szczególnie nad ranem, temperatura bywa bliska zeru.

Dlatego też policjanci apelują do kierujących, aby w tym jesiennym okresie być czujniejszym i dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Warto też przestrzegać przepisów i mieć poszanowanie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, w a szczególności dla pieszych i rowerzystów.

Tekst: nadkom. Daniel Niezdropa

Foto: Arch. KPP Otwock