Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzają nieletnich, jeden z nich w kartce z zeszytu ukrył marihuanę

Data publikacji 11.09.2019

Początek roku szkolnego to czas szczególny dla wszystkich. Uczniowie po dwóch miesiącach letniej przerwy wracają do swoich edukacyjnych obowiązków, a policjanci zwiększają działania na rzecz ich bezpieczeństwa, nie tylko prewencyjne, profilaktyczne, ale również wykrywcze, eliminując zagrożenia oraz zjawiska, które mogę dosięgać środowiska dzieci oraz młodzieży. Związane jest to z dokładnym rozpoznawaniem przestępczości i reakcją na czyny karalne popełniane przez nieletnich. Ostatnio podczas kontroli realizowanej przez policjantów zajmujących się tą problematyką, wpadł 16-letni otwocczanin, który w wyrwaną z zeszytu kartkę zawinął porcję marihuany. Teraz odpowie za ten czyn przed sędzią rodzinnym.

Przez pierwszy tydzień września policjanci prowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły” ukierunkowaną na zapewnienie uczniom komfortu w pokonywaniu trasy do placówki szkolnej. Pod policyjnym nadzorem znalazły się te szkoły, gdzie notowano zwiększone natężenie ruchu drogowego.

W czasie prowadzonych działań policjanci reagowali na zachowania kierowców i każdorazowo przypominali kierującym o poszanowaniu dla idących do szkoły przedstawicieli młodego pokolenia.

To jednak nie jest jedyna sfera, w której działali policjanci. Mundurowi oraz policjanci pełniący służbę „po cywilnemu” mieli w ramach swoich zadaniach reagować na zachowania przestępcze.

Funkcjonariusze przyglądali się nieletnim, kontrolowali i legitymowali, aby sprawdzić czy nie ma wśród nich tych, którzy naruszają szkolny obowiązek oraz tych, którzy mogą mieć kontakt z narkotykami.

Taka działalność Policji nie ogranicza się jedynie to początku roku szkolnego. Policjanci przez cały rok, również w wakacje skutecznie eliminują przestępcze zachowania nieletnich.

Tak było właśnie w przypadku 16-letniego ucznia z Otwocka, którego nerwowe zachowanie przykuło uwagę policjantów z ogniwa do spraw nieletnich i patologii.

Kiedy funkcjonariusze skontrolowali jego plecak, to odnaleźli w nim zwiniętą kartkę w kratkę, wyrwaną z zeszytu, a w niej ukryty zielony susz, który okazał się marihuaną.

Nieletni będzie teraz tłumaczył się przed sędzią rodzinnym. Policjanci przypominają, że w dalszym ciągu będą dokładnie sprawdzać młodzież.

Jak widać na podanym przykładzie, są uczniowie, którzy łamią prawo. I właśnie takimi będą „interesować się” policjanci.

dn