Dzielnicowy na „Rodzinnym Pikniku Naukowym” w Otwocku - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na „Rodzinnym Pikniku Naukowym” w Otwocku

Data publikacji 10.09.2019

Uspołeczniona rola dzielnicowego polega przede wszystkim na tym, aby był on rozpoznawalny w środowisku lokalnym i znany społeczności na rzecz której pełni służbę. Oprócz tego, taki policjant powinien być zawsze obecny wszędzie tam, gdzie propagowana jest policyjna prewencja i profilaktyka. Jeden z otwockich dzielnicowych, aspirant Jakub Pierzchała współorganizował stanowisko promocyjne służb mundurowych, razem ze strażakami, na organizowanym w ostatni weekend Rodzinnym Pikniku Naukowym w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Przedstawiciele służb prezentowali codzienne wyposażenie do służby. Mieli też przygotowane dla dzieci oraz młodzieży zadania dotyczące bezpieczeństwa, mające sprawdzić wiedzę młodych ludzi na temat zagrożeń oraz udzielania pierwszej pomocy.

Otwoccy dzielnicowi korzystają z każdej możliwości uczestniczenia w spotkaniach z mieszkańcami, biorą udział w licznych konsultacjach i debatach, spotkaniach w osiedlowych klubach, a także prelekcjach organizowanych dla dzieci oraz młodzieży.

Dzielnicowi współpracują często ze strażakami, o czym świadczą tegoroczne wakacyjne przedsięwzięcia realizowane na rzecz bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

Nowy rok szkolny to kolejne wyzwania dla dzielnicowych, którzy od pierwszych dni września włączyli się w monitorowanie placówek oświatowych, a wzorem lat ubiegłych przez kolejne miesiące szkolnej edukacji będą systematycznie pojawiać się na spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa.

Jeden z otwockich dzielnicowych, aspirant Jakub Pierzchała, wziął aktywny udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym, który zorganizowano na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury.

Piknik miał na celu pokazanie młodemu pokoleniu wielu ciekawostek oraz tajników w takich dziedzinach jak: astronomia, fizyka, zdrowe odżywianie, chemia, ekologia, historia, taniec oraz inne.

W tym celu przedstawiciele różnych instytucji przygotowali specjalne stanowiska poświęcone kolejnym dziedzinom. Wśród nim było też stanowisko służb mundurowych, otwockiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej, w ramach którego dzieci oraz młodzież mogły dowiedzieć się czym jest bezpieczeństwo i jak dbają o nie te właśnie służby. Do tego policjanci oraz strażacy przygotowali pokaz sprzętu, radiowozu i wozu bojowego oraz specjalistycznego wyposażenia do służby.

Dzielnicowy Jakub Pierzchała wyjaśniał przybyłym do stanowiska służb, czym zajmują się policjanci i jaka jest specyfika zadań realizowanych w poszczególnych pionach. Odwiedzający mieli możliwość rozwiazywania zadań z zakresu  pierwszej pomocy.

Udział w naukowym pikniku dał możliwość prezentacji nie tylko służb mundurowych, ale przede wszystkim pokazania naszej otwartości na współpracę i zacieśnianie więzi z lokalnymi społecznościami, na rzecz współdziałania w zakresie promocji bezpieczeństwa.

tekst: dn

zdjęcia: PMDK Otwock