Kradł w markecie alkohole i podawał się za swojego brata - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł w markecie alkohole i podawał się za swojego brata

Data publikacji 04.09.2019

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego karczewskiego komisariatu wykazali się wyjątkową czujnością i nie dali się wprowadzić w błąd mężczyźnie, którego rozpoznał personel jednego z marketów, jako tego, który dwukrotnie ukradł alkohole i artykuły spożywcze. Podający dane brata został szybko sprawdzony i zweryfikowany. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Józefowa. Policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili już podejrzanemu zarzut popełnienia podwójnej kradzieży. 32-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że sankcja w polskim prawie karnym za takie przestępstwo, to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantów z prewencji wezwano do marketu w Karczewie, gdzie personel rozpoznał mężczyznę, który kilka dni wcześniej został zarejestrowany przez sklepowy monitoring, jak wynosi ukradkiem alkohol i artykuły spożywcze. Teraz ponownie odwiedził sklep i tak jak wcześniej chciał ukraść kolejne produkty.

Policjanci przyjechali na miejsce i rozpoczęli czynności z podejrzanym. Ten podał dane, które wydały się policjantom podejrzane. Po dokładnej weryfikacji w policyjnych bazach danych okazało się, że nie jest on tym za kogo się podaje. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Józefowa zamiast swoje tożsamości, podawał dane identyfikacyjne swojego brata.

Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie, a materiały sprawy trafiły do policyjnych dochodzeniowców, którzy dokładnie przeanalizowali złożone w sprawie zawiadomienie i zgromadzone dowody.

Ostatecznie podejrzanemu udowodniono popełnienie dwóch kradzieży i takiej treści zarzut został mu przedstawiony.

32-latek przyznał się do sklepowych przestępstw i dobrowolnie  poddał się karze.

dn

Ładowanie odtwarzacza...