Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Wakacje” w Wiązownie - półkolonie „Wakacje blisko domu”

Data publikacji 21.08.2019

Bogaty program wakacyjnych zajęć ze służbami mundurowymi oraz sanitarnymi, przygotowali dla kolonistów z Wiązowny policjanci, strażacy i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Najpierw była prezentacja policyjnego radiowozu i wozu bojowego strażaków, a później zajęcia na temat bezpieczeństwa, które z pracownikami sanitarnymi prowadziła policjantka zajmująca się wakacyjną profilaktyką społeczną. W spotkaniu z kolonistami uczestniczył też dzielnicowy Wiązowny aspirant Włodzimierz Kozłowski. To właśnie on zaprezentował najmłodszym radiowóz i codzienne wyposażenie policjanta do służby. Było wiele treści o bezpieczeństwie, sprawie ważnej i aktualnej, a przy tym panowała bardzo miła i serdeczna atmosfera.

Współpraca Policji, Straży Pożarnej (Państwowej i Ochotniczej) oraz Sanepid—u, na płaszczyźnie propagowania zasad bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, jest widoczna i obecna w całym powiecie otwockim.

Od początku wakacji służby zorganizowała już wiele spotkań dla kolonistów i obozowiczów. Każde z nich miało zawsze profesjonalną oprawę, bo przybyli do młodzieży i dzieci łączyli zajęcia teoretyczne z pokazami wyposażenia i sprzętu, w tym również samochodów specjalistycznych wykorzystywanych podczas realizacji zadań służbowych. Do tego dzielili odblaskami.

Policjanci wspólnie z zaprzyjaźnionymi służbami w te wakacje kilkakrotnie odwiedzali Wiązownę gdzie spotykali się z kolonistami spędzającymi czas wolny w ramach projektu gminnego tegorocznego lata „Wakacje blisko domu”.

Podczas jednego z takich spotkań naszą jednostkę reprezentowała aspirant Karolina Pardej z ogniwa do spraw nieletnich i patologii oraz wiązowski dzielnicowy młodszy aspirant Włodzimierz Kozłowski.

Policjanci odwiedzili wtedy kolonistów, którzy przebywali na zajęciach w miejscowej podstawówce.

Były to zajęcia prowadzone na przemian przez policjantów, pracowników sanepid-u oraz strażaków.

Tradycyjnie poruszono tematykę bezpieczeństwa nad wodą, osób obcych, niebezpiecznych zwierząt oraz zaginięć.

Najwięcej  frajdy najmłodszym sprawiło podziwianie i zwiedzania radiowozu oraz wozu specjalistycznego strażaków.

Do końca wakacji pozostało jeszcze dwa tygodnie. To będzie pracowity czas dla dzielnicowych oraz profilaktyków.

dn