Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy gminy Karczew wspólnie z policjantkami z prewencji kontrolował tereny nad Wisłą

Data publikacji 16.08.2019

Dzielnicowy gminy Karczew sierżant sztabowy Marcin Szymański to bardzo kreatywny funkcjonariusz, który podczas służby obchodowej stara się poświęcić czas wszystkim osobom, które zgłaszają się do niego, aby doradził im, czy też podjął działania mające eliminować zgłoszone przez mieszkańców zagrożenia. Dzielnicowy ten pomimo 6-miesięcznego dopiero stażu służby na tym stanowisku, dał się poznać jako skuteczny stróż prawa. W tym tygodniu w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” wspólnie z policjantkami z prewencji kontrolował tereny nad Wisłą. Oprócz standardowych sprawdzeń i legitymowań, funkcjonariusze zwracali uwagę wszystkim osobom, a szczególnie młodzieży, jak należy zachowywać się w rejonie rzeki. Informowali o sankcjach za zaśmiecanie i przestrzegali przed kąpielą w miejscu niedozwolonym.

Dzielnicowi z Karczewa to, podobnie jak ich koledzy z Otwocka, Józefowa, Wiązowny, Celestynowa oraz z posterunku w Sobieniach Jeziorach, bardzo aktywni  funkcjonariusze w dziedzinie policyjnej profilaktyki i prewencji.

Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, dzielnicowi angażują się na rzecz bezpieczeństwa i zapobiegania patologiom oraz niebezpiecznym zachowaniom.

W ich zainteresowaniu są w tym okresie wszystkie miejsca, w których gromadzi się młodzież i sprawdzanie, czy w ich otoczeniu nie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Jednym z takich zaangażowanych dzielnicowych jest sierżant sztabowy Marcin Szymański, który od początku marca pracuje w karczewskim zespole dzielnicowych.

Policjant ten, podobnie jak pozostali dzielnicowi, spędza większość czasu służby w terenie, starając się reagować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba i przeciwdziałać, jeżeli tylko zauważy niebezpieczne dla mieszkańców zachowania i sytuacje.

W tym tygodniu dzielnicowy podjął wspólne działania z policjantkami z zespołu patrolowo-interwencyjnego, z którymi w ramach obchodu sprawdzał tereny nad Wisłą, znajdujące się w gminnych miejscowościach.

Podczas obchodu dzielnicowy z policjantkami spotykali wędkarzy, biwakujących, rowerzystów, a także młodzież spacerującą i spędzającą wolny czas w rejonie Wisły.

Policjanci sprawdzili i wylegitymowali kilka osób, pod kątem zweryfikowania czy nie są to osoby poszukiwane. Podczas tej służby rozmawiali też z wędkarzami, zwracając uwagę, aby nie dochodziło do zaśmiecania, a przede wszystkim z młodzieżą.

To właśnie napotkanym młodym ludziom, mundurowi tłumaczyli, że nad wodą należy być bardzo ostrożnym. Zwrócili tez uwagę, aby przestrzegać znaków zakazujących kąpieli i być ostrożnym w rejonie wysokich skarp.

To nie koniec działań obchodowo-patrolowych. Policjanci z całego powiatu, w tym też dzielnicowi, w ramach akcji wakacyjnej cały czas działają i służą na rzecz publicznego bezpieczeństwa.

tekst: dn

zdjęcia: po