Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty za kradzieże rowerów i trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poszukujemy jeszcze właścicieli rowerów: MERIDA i GIANT

Data publikacji 12.08.2019

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, ustalono i zatrzymano 17-letniego otwocczanina, który na przełomie ostatnich tygodni, jak później potwierdzono, miał związek z kradzieżą kilka rowerów z terenu miasta Józefowa i Otwocka. Praca dochodzeniowa i wykrywcza wykonana przez policjantów z zespołu kryminalnego Komisariatu w Józefowie zaowocowała przedstawieniem 17-latkowi trzech zarzutów karnych dotyczących kradzieży jednośladów. Nastolatkowi udowodniono wstępnie dwa przestępstwa i jedno wykroczenie. Po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, policjanci przekazali małoletniego do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W sprawie zabezpieczono dwa rowery, apelujemy o zgłaszanie się właścicieli.

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich, analizując sprawy kradzieży rowerów, wpadli na trop 17-letniego otwocczanina, którego powiązali z zaborem jednośladów.

Kiedy policjanci pojechali do niego, między innymi, aby zrealizować nakaz doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, to odnaleźli rower, który - jak ustalili okazał się kradziony.

17-latek trafił do policyjnego aresztu, a policjanci od nieletnich przekazali sprawę swoim kolegom z Józefowa, bo jak wynikało z ich rozpoznania, młodociany mógł mieć związek z kradzieżami jednośladów, do  których doszło na terenie tego miasta.

Policjanci z Józefowa poszli tym tropem, odnajdując dwa ukryte przez 17-latka rowery marki: MERIDA i GIANT, które prawdopodobnie mogły być skradzione z terenu miasta Otwocka lub Józefowa.

Józefowscy dochodzeniowcy z skrupulatnie przeanalizowali wszystkie zebrane w sprawie dowody i wstępnie udowodnili 17 latkowi, trzy kradzieże rowerów.

Kiedy zakończono czynności procesowe z małoletnim to przekazano go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zgodnie z decyzją sędziego rodzinnego i wydanym przez sąd – nakazem doprowadzenia.

Policjanci pracują jeszcze przy tej sprawie, sprawdzają czy 17-latek nie był zamieszany w inne kradzieże.

Policjanci muszą zweryfikować źródło pochodzenia dwóch zabezpieczonych w sprawie dwóch rowerów: MERIDA i GIANT. Dlatego apelują do osób, które rozpoznają w nich swoją własność o kontakt z Komisariatem Policji w Józefowie.

Sprawę prowadzi starszy sierżant Jarosław Urbaniak: tel. 22 60 41 608. Można również telefonować do dyżurnego komisariatu na nr tel. 22 789 21 07 lub 22 780 11 28.

dn