Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodem uderzył w drzewo, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 07.08.2019

Na ulicy Karczewskiej w Otwocku, osobowe bmw, straciło swój tor jazdy i uderzyło w przydrożne drzewo. Tak zakończyła się „przejażdżka” 26-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, który jak się później okazało miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Podejrzany o przestępstwo drogowe, kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 26-latek przyznał się do jazdy „na podwójnym gazie”. Teraz grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Do tego dojdzie jeszcze utrata uprawnień. Policjanci przypominają, że nie będą pobłażać drogowemu piractwu.

W niedzielne przedpołudnie, na ulicy Karczewskiej w Otwocku, kierowca osobowego bmw stracił panowanie nad kierownicą. Jak ustalili wstępnie policjanci, samochód prawdopodobnie kilkakrotnie zarzuciło, efektem czego było zakończenie „przejażdżki” na przydrożnym drzewie.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem. Był nim 26-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Mężczyznę zbadano alkomatem.

Okazało się, że kierowca bmw ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Oprócz badania alkosensorem, od mężczyzny pobrano dodatkowo krew do badań, w celu dokładnego sprawdzenia, czy nie znajdował się przypadkiem pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, w tym również narkotyków.

26-latek, po zakończeniu wstępnych policyjnych czynności, trafił do celi pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kiedy już wytrzeźwiał, policyjni dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany przyznał się do prowadzenia auta i wyraził wolę na dobrowolne poddanie się karze.

Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Oprócz tych sankcji sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

dn

Ładowanie odtwarzacza...