Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z otwockiej drogówki dbali o bezpieczeństwo pielgrzymujących na Jasną Górę

Data publikacji 07.08.2019

Policyjne motocykle i radiowozy, zamykające kolumny pielgrzymów, w ramach zorganizowanych pielgrzymek, które przez dwa kolejne dni 5 i 6 sierpnia przechodziły przez powiat otwocki, stanowiły stały element drogowego krajobrazu, który zwrócił bez wątpienia uwagę uczestników ruchu drogowego. W tym właśnie czasie policjanci z otwockiej drogówki, objęli nadzorem prewencyjnym 8 pielgrzymek, w tym 7 pieszych i 1 rowerową, dbając o to, aby na trasie ich przejścia było bezpiecznie. Zadanie wymagało od policjantów skupienia i zaangażowania oraz ścisłej współpracy ze służbami porządkowymi oraz kierownikami grup pielgrzymujących. Zadanie zrealizowano wzorowo, wszyscy pielgrzymi opuścili nasz powiat bezpiecznie. Życzymy im spokojnej drogi i przede wszystkim bezpiecznej podróży.

Początek sierpnia to pracowity czas dla policjantów z otwockiej drogówki. Stałym punktem kalendarium policyjnych działań są wtedy zabezpieczenia pielgrzymujących do Częstochowy na Jasną Górę. Zwykle kilka dni z rzędu policyjne siły aktywnie angażują się w zapewnienie bezpiecznego przejścia kolumnom pieszych, idących drogami powiatu otwockiego.

Przez ostatnie dwa dni policjanci z otwockiej drogówki zabezpieczali 8 pielgrzymek, w tym 7 pieszych i 1 rowerową.

Pierwsze zabezpieczenia rozpoczęły się 5 sierpnia – w poniedziałek, kiedy to w granicach naszego powiatu znajdowało się 5 pielgrzymek pieszych. Kolejnego dnia, we wtorek – 6 sierpnia, na terenie powiatu otwockiego znajdowały 2 pielgrzymki piesze i 1 rowerowa.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego asekurowali każdą z kolumn pielgrzymów. Pomagali w pokonywaniu skrzyżowań, szczególnie tych dróg, które krzyżowały się z drogami krajowymi oraz wojewódzkimi.

Aby przemarsze pielgrzymek odbywały się w sposób zsynchronizowany i uporządkowany, policjanci każdorazowo współdziałali ze służbami porządkowymi oraz kierownikami grup pielgrzymujących.

Policjanci bardzo pozytywnie oceniają współpracę ze wszystkim pielgrzymkami. Wszystkich pielgrzymów przez teren powiatu otwockiego przeprowadzono w sposób bezpieczny.

Pozostaje nam życzyć wszystkim pielgrzymującym bezpieczeństwa i udanej pogody w drodze do Częstochowy.

Tymczasem otwocka drogówka działa dalej, prowadząc akcje na utrzymania i ciągłej poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

tekst: dn

zdjęcia: mj/ps