Otwoccy policjanci oddali hołd Powstańcom Warszawy - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Otwoccy policjanci oddali hołd Powstańcom Warszawy

Data publikacji 02.08.2019

Środowisku policyjnemu jest bliskie każde święto oraz jubileusz upamiętniający bohaterskie i patriotyczne postawy i czyny, których celem była walka o wolność i wyzwolenie. Na takich uroczystościach nigdy nie brakuje przedstawicieli kierownictwa naszej komendy, którzy w imieniu całej policyjnej społeczności oddają hołd naszym bohaterom. W 75-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Otwocku odbyły się uroczystości patriotyczne. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, jak co roku, włączyli się organizowane przez Prezydenta Miasta obchody upamiętniające to wydarzenie. Naszą jednostkę reprezentował Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Hubert Białogrodzki, który oddał honor poświeceniu warszawskich powstańców.

Tegoroczne uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego, od którego minęło wczoraj 75 lat, rozpoczęły się na „Skwerze Szarych Szeregów” w Otwocku. Uroczystości odbywały się pod patronatem i przewodnictwem Prezydenta Miasta Otwocka Jarosława  Tomasza Margielskiego.

Nad godnym i sprawnym ich przebiegiem czuwali jak co roku otwoccy harcerze. W programie nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz niezwykle wzruszającego spotkania z byłymi powstańcami oraz kombatantami.

Punktualnie o 17.00 w godzinę „W” zawyły syreny, w tym policyjne, a minutą ciszy uczczono pamięć Warszawskich Powstańców. W uroczystościach udział wzięli licznie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz powiatowych oraz miejskich, a przede wszystkim  najważniejsi tego dnia goście – prawdziwi powstańcy oraz kombatanci.

Naszą policyjną formację godnie reprezentował: Komendant Powiatowy Policji w Otwocku - młodszy inspektor Hubert Białogrodzki oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczali rejon przyległy do miejsca, gdzie odbywała się uroczystość.

Nasz komendant w asyście Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Mariusza Zabrockiego oraz Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień z Garwolina podpułkownika Sławomira Głowińskiego, złożył patriotyczną wiązankę kwiatów, po czym cała trójka oddała salut i honor poległym za wolność naszej ojczyzny.

O tym, że należy krzewić historię, świadczy obecność kierownictwa otwockiej Policji na takich właśnie rocznicach oraz uroczystościach.

tekst: dn

zdjęcia: Teatr im. St. Jaracza w Otwocku/Starostwo Powiatowe w Otwocku