Dzielnicowi kontrolują dzikie kąpieliska, stawy, rzeki i jeziorka - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi kontrolują dzikie kąpieliska, stawy, rzeki i jeziorka

Data publikacji 02.07.2019

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, komisariatów i posterunków, regularnie kontrolują zbiorniki wodne. Na terenach rekreacyjnych, szczególnie w gminach, nasi mundurowi spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają, a także weryfikują, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Jednym z takich miejsc jest leśne jeziorko w Regucie, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Policjanci przypominają, że naruszanie takiego zakazu grozi grzywną do 250 złotych. Zbiornik w Regucie celestynowscy dzielnicowi odwiedzają kilka razy w tygodniu. Policjanci patrolują i obchodzą też brzegi rzeki Świder i tereny nadwiślańskie.

Pierwsze dni lipca to dopiero prawdziwy początek wakacji i urlopowego wypoczynku, w zdecydowanej większości nad wodą, która daje relaks i odpoczynek od żaru, słońca i upałów.

Cały czas apelujemy i przypominamy, aby w tym letnim czasie  dbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych i krewnych. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i może dojść do niebezpiecznej sytuacji nad wodą.

Dlatego od początku letniej kanikuły otwoccy dzielnicowi oraz ich koledzy z całego powiatu, dokładnie sprawdzają zbiorniki wodne znajdujące się w miastach i gminach.

Na terenie gminy Wiązowna i w Otwocku pod policyjnym nadzorem są nadświdrzańskie brzegi, plaże i kąpieliska, a także tereny nad Wisłą w gminie Karczew oraz wszelkie mniejsze zbiorniki, stawy i leśne jeziorka, które znajdują się praktycznie w każdym mieście i gminie naszego powiatu.

Większość stanowią jednak dzikie i niedozorowane kąpieliska, z których mieszkańcy korzystają na własną odpowiedzialność.

W niektórych miejscach można zobaczyć tablice informacyjne, zabraniające kąpieli, między innymi w rejonie leśnego jeziorka w Regucie.

To miejsce jest pod stałym nadzorem i opieką celestynowskich dzielnicowych - aspirantów: Roberta Matoska i Grzegorza Kwasa, którzy w ramach obchodu swoich rejonów, zawsze sprawdzają czy nikt nie narusza tam zakazu kąpieli.

Pamiętajmy i ZAPAMIĘTAJMY! Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń - ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

Warto mieć to na uwadze.

dn