Ukradł w markecie maszynki i krem, a później zaproponował łapówkę - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł w markecie maszynki i krem, a później zaproponował łapówkę

Data publikacji 01.07.2019

Policyjni wywiadowcy kolejny raz udowodnili, ze słowa roty policyjnej przysięgi są im bardzo bliskie. Na korupcyjną obietnicę wręczenia im korzyści majątkowej przez obywatela Mołdawii, który wpadł podczas kradzieży sklepowej, zareagowali błyskawicznie, zatrzymując i osadzając w policyjnym areszcie podejrzanego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił policjantom z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, na przedstawienie 35-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa łapownictwa mniejszej wagi. Cudzoziemcowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W markecie przy ulicy Świderskiej w Karczewie ujęto cudzoziemca, który chciał ukraść komplet maszynek do golenia oraz krem. Na miejsce interwencji pojechali wywiadowcy.

Podejrzanym o kradzież okazał się 35-letni Mołdawianin, mieszkający w Karczewie. Policjanci dokładnie sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Nie był poszukiwany przez organy ścigania.

Kiedy policjanci realizowali swoje czynności, 35-latek złożył im obietnicę wręczenia kwoty pieniężnej w walucie euro, aby ci odstąpili od dalszego prowadzenia interwencji.

Reakcja wywiadowców była jak najbardziej właściwa. Słysząc i widząc, że mężczyzna swoim zachowaniem narusza przepisy prawa, poinformowali go o zatrzymaniu, a następnie przewieźli do policyjnego aresztu.

Kolejne czynności procesowe z zatrzymanym wykonali już dochodzeniowcy z komórki zwalczającej korupcję i przestępczość gospodarczą, przedstawiając podejrzanemu zarzut karny złożenia obietnicy wręczenia łapówki interweniującym policjantom.

Z uwagi na fakt, że zachowanie cudzoziemca wstępnie zakwalifikowano jako czyn mniejszej wagi, grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

dn

Ładowanie odtwarzacza...