Piąta w tym roku debata społeczna odbyła się w Kołbieli - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piąta w tym roku debata społeczna odbyła się w Kołbieli

Data publikacji 27.06.2019

Dzisiaj, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kołbieli, odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami - w ramach cyklu debat: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Przeważały tematy związane z ruchem drogowym, poprawą infrastruktury, zmianami oznakowania, a także prośby o kontrole prędkości, reakcję na wybryki chuligańskie i pytania o bezpieczeństwo rowerzystów. Obecni na debacie, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Karczewie i Wójt gminy Kołbiel, zapewniali o zrozumieniu wszystkich potrzeb, dotyczących poprawy bezpieczeństwa i dokładaniu starań, aby komfort i poczucie bezpieczeństwa były w odczuciu mieszkańców, jak najlepsze. W debacie wzięli udział zainteresowani mieszkańcy oraz seniorzy z kołbielskiego koła.

Debaty społeczne, które w ostatnim czasie organizują policjanci z komendy w Otwocku oraz komisariatów w Józefowie oraz Karczewie i podległych posterunków, są bardzo dobrze przyjmowane przez mieszkańców oraz samorządowców, którzy nie szczędzą pochlebnych opinii na ich temat.

Debata społeczna, która zorganizowana została dla mieszkańców kołbielskiej gminy, spotkała się z bardzo przyjaznym odbiorem ze strony mieszkańców i seniorów z lokalnego, kołbielskiego koła.

„To jest właśnie prawdziwa debata” – tymi słowami Wójt Gminy Kołbiel Adam Budyta określił bardzo ciekawy charakter i formę dzisiejszego spotkania ze społeczeństwem. 

Władze samorządowe reprezentował osobiście włodarz kołbielskiej gminy Adam Budyta, natomiast powiatową i lokalną formację policyjną reprezentowali:

  • Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Karczewie podkomisarz Paweł Lechnik,
  • Dzielnicowy Gminy Kołbiel aspirant sztabowy Mariusz Lewandowski,
  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku komisarz Jakub Komorowski,
  • Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku nadkomisarz Daniel Niezdropa.

Tak jak przy poprzednich, tegorocznych debatach, przy tej również przypomniano mieszkańcom o najnowszych narzędziach oraz aplikacjach, służących do komunikowania się z Policją: aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz narzędziu internetowym „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Na kołbielskiej debacie w zdecydowanej większości pojawiły się tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Mieszkańcy wnioskowali o dodatkowe kontrole prędkości, a także o poprawę infrastruktury dróg i zmiany organizacji ruchu.

Wnioskowali też o policyjne interwencje w stosunku do osób zakłócających ład i porządek publiczny, w szczególności do tych, którzy zaśmiecają miejsca ogólnodostępne, place zabaw, skwery.

Na wniosek seniorów, naczelnik otwockiej drogówki, przypomniał treść przepisów regulujących zachowania rowerzystów na drogach, a przy tym zapewniał, że prośby mieszkańców, w postaci wniosków złożonych na debacie, znajdą odzwierciedlenie w zleceniu policjantom zadań we wskazanych lokalizacjach w gminie Kołbiel.

Na pytania odpowiadali wszyscy funkcjonariusze, w tym również kołbielski dzielnicowy, przedstawiając zgromadzonym, jakie działania podejmował w związku z nieprawidłowym parkowaniem w Kołbieli oraz kontrolami miejsc zagrożonych.

Na zakończenie policjanci podziękowali mieszkańcom za przybycie i aktywny udział w debacie społecznej.

dn