Tymczasowy areszt dla dwójki podejrzanych o kradzież rozbójniczą - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla dwójki podejrzanych o kradzież rozbójniczą

Data publikacji 26.06.2019

Policyjni wywiadowcy wspólnie z kryminalnymi oraz policjantami z dochodzeniówki i prewencji, niespełna trzy godziny po popełnieniu przestępstwa rozbójniczego, zatrzymali dwójkę podejrzanych i odzyskali „fanty” pochodzące z kradzieży. Zebrany przez dochodzeniowców i prokuratora, materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 31-letniej kobiecie i 36-letniemu mężczyźnie, oboje to otwocczanie, zarzutu karnego popełnienia kradzieży rozbójniczej. 36-latek usłyszał dodatkowo zarzut karny kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratorskiego śledczego i policjantów, otwocki sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden z mieszkańców Otwocka przebywał na swojej posesji, kiedy nagle zauważył, jak nieznani mu kobieta i mężczyzna pakują do przygotowanych toreb przedmioty, które przechowywał między innymi w garażu, alkohole i akcesoria do elektronarzędzi.

Kiedy podejrzani zobaczyli właściciela posesji, to podejrzany mężczyzna kopnął go, spryskał gazem i uderzył rękojeścią noża w głowę. Następnie opisywane osoby uciekły z posesji, zabierając ze sobą „fanty”.

O tym niebezpiecznym zajściu dowiedzieli się policjanci z otwockiej komendy. Swoje siły połączyli kryminalni, prewencjusze, wywiadowcy oraz dochodzeniowcy, aby w niespełna trzy godziny trafnie wytypować inną posesję w Otwocku, gdzie mieszkał podejrzany napastnik, który użył noża i gazu, aby utrzymać się w posiadaniu zrabowanych przedmiotów.

Policjanci upewnili się, że dwójka podejrzanych jest w mieszkaniu. Pomimo poleceń policjantów, ci jednak nie otwierali drzwi. Policjanci wyważyli je, weszli do środka i zatrzymali podejrzanych, 31-letnią otwocczankę i jej 36-letniego znajomego, też z Otwocka.

W mieszkaniu 36-latka odnaleziono i zabezpieczono skradzione fanty, a podejrzanych zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Z uwagi na rozbójniczy charakter przestępstwa, do sprawy włączył się prokurator, który wspólnie z policjantami zgromadził materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że trzydziestoparolatkowie dopuścili się kradzieży rozbójniczej.

Oboje zostali doprowadzeni na przesłuchanie, gdzie usłyszeli taki sam zarzut karny. Mężczyzna podejrzany w tej sprawie usłyszał dodatkowo zarzut karny popełnienia kradzieży z włamaniem.

Na wniosek prokuratury i policyjnych śledczych, otwocki sąd wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą jeszcze weryfikować, czy podejrzani nie maja na koncie innych włamań oraz kradzieży.

dn