Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

15 punktów karnych, mandat i zatrzymane prawo jazdy, ku wakacyjnej przestrodze dla innych kierowców

Data publikacji 19.06.2019

Wakacje to czas, jak już pisaliśmy - wzmożonych wyjazdów, to również czas zwiększonego oddziaływania policyjnego na tych, którzy przepisy łamią. Dlatego też policjanci z otwockiej drogówki już dziś z początkiem wakacji nie tylko apelują do uczestników ruchu drogowego o rozsądek i poszanowanie prawa, ale przestrzegają, że każde „pirackie” zachowanie na drodze zostanie poddane właściwej ocenie w oparciu do dostępne środki prawne. Ci, którzy stworzą swoim zachowaniem niebezpieczeństwo na drodze, będą mieli zatrzymane prawo jazdy. Niech przestrogą będzie zachowanie kierowcy bmw, który nie dość, że wyprzedzał na łuku drogi, to jeszcze przekroczył linię ciągłą i jechał dwukrotnie szybciej niż przewidują przepisy w terenie zabudowanym. Był mandat, 15 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy.

W godzinach popołudniowych i wieczornych prognozowany jest wzmożony ruch na drogach, szczególnie na drogach krajowych i wojewódzkich, w tym również przebiegających przez powiat otwocki.

Za tą prognozą, idzie w parze policyjne planowanie wzmożonych służb, które wyposażone w laserowe mierniki prędkości oraz wideorejestratory, będą stały na straży bezpieczeństwa.

Policjanci nie przewidują żadnej „ulgi” dla drogowego piractwa i zachowania, które będzie wymierzone w bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Aby pokazać kierowcom, że przepisów należy przestrzegać, przypomnimy drogową kontrolę, która miała miejsce na początku tego miesiąca.

W Dziecinowie, w gminie Celestynów, na drodze wojewódzkiej nr 801, kierowca osobowego bmw  nie stosował się do znaków pionowych i poziomych, czym stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, wyprzedzając na łuku drogi, przejeżdżając przez dwie linie ciągłe, a do tego z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym, w którym obowiązuję jazda z prędkością 50 km/h.

Wykroczenia zostały zarejestrowane, a 52-letni kierowca z województwa lubelskiego został ukarany mandatem i zatrzymano mu dokument prawa jazdy. Na jego konto punktowe trafiło 15 punktów karnych.

Niech ten przykład będzie wystarczającą przestrogą, że przepisów łamać nie wolno.

dn

Ładowanie odtwarzacza...