Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy zatrzymali ściganego dwoma listami gończymi, miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 29.05.2019

Kilkaset metrów pieszego pościgu za ściganym dwoma listami gończymi, zakończyło się zatrzymaniem 36-letniego otwocczanina i osadzeniem w policyjnym areszcie. Przy podejrzanym, wywiadowcy znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 gramów amfetaminy, prawie 3 gramy marihuany i porcję mefedronu. 36-latek usłyszał już zarzut karny posiadania środków odurzających, a następnie w policyjnym konwoju przewieziony został do zakładu karnego. Na mocy sądowych wyroków, które zapadły w sprawie narkotykowej i sprawie dotyczącej jazdy w stanie nietrzeźwości, spędzi teraz za więziennymi murami prawie rok czasu.

Policyjni wywiadowcy pełnili nocną służbę w Otwocku. W pewnej chwili, patrolując ulicę Majową, zauważyli jak na pobliską stację paliw wjeżdża samochód, którym kieruje znany im mężczyzna.

Policjanci od razu skojarzyli, że 36-latek, zatrzymywany w sprawach narkotykowych jest poszukiwany, w związku z wydanymi za nim dwoma listami gończymi oraz nakazem doprowadzenia. Łączny wymiar kary pozbawienia wolności, której odbycia unikał zauważony mężczyzna, wynosił prawie rok czasu.

Wywiadowcy podjęli interwencję. Ścigany, kiedy policjanci podeszli go wylegitymować, rzucił się do ucieczki. Policjanci od razu pobiegli za nim.

Nasi wywiadowcy swoja kondycją zdecydowanie przewyższali uciekiniera. Po kilkusetmetrowej pogoni obezwładnili go i zatrzymali, zakładając kajdanki i doprowadzając do radiowozu.

Po dokładnym sprawdzeniu odzieży 36-latka, policjanci znaleźli woreczki i zawiniątka z folii, w których znajdował się biały proszek i zielony susz. Narkotester wykazał, że było to narkotyki: ponad 13 gramów amfetaminy, prawie 3 gramy marihuany i porcja mefedronu.

Policjanci z dochodzeniówki przedstawili zatrzymanemu zarzuty karne posiadania środków odurzających i substancji psychoaktywnych.  Mężczyzna przyznał się do ich posiadania.

Po zakończonych czynnościach procesowych, 36-latka w policyjnym konwoju przewieziono do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższy rok, w związku z wyrokami skazującymi .

Będzie jeszcze odpowiadał przed sądem w związku z ujawnieniem przy nim narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dn

Ładowanie odtwarzacza...