Pasażer ukrywał amfetaminę, a kierowca złamał sądowy zakaz - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażer ukrywał amfetaminę, a kierowca złamał sądowy zakaz

Data publikacji 27.05.2019

Policyjni wywiadowcy kolejni raz wykazali się refleksem i czujnością podczas kontroli podejrzanych osób. Sprawdzając osobowe auto na ulicy Kukułczej w Otwocku, zatrzymali kierowcę, który miał sądowy i dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W jego samochodzie odnaleziono i zabezpieczono kilkanaście gramów amfetaminy, będących własnością pasażera, który podobnie jak kierowca, salwował się ucieczką. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne, 42-letni kierowca zarzut naruszenia sądowego zakazu, a 26-letni pasażer trzy zarzuty karne, w tym posiadania narkotyków i dwukrotnego udzielania substancji psychoaktywnych innym osobom. Podejrzanym grożą kary do 3 lat więzienia.

Czujność, o czym pisaliśmy już wielokrotnie, to wiodąca cecha naszych wywiadowców z wydziału prewencji. Charakter ich służby polega na obserwacji podejrzanych zachowań i zdecydowanym działaniu w sytuacji zapobieżenia popełnieniu czynu zabronionego, bądź też zatrzymaniu na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu sprawców przestępstw lub wykroczeń.

Na ulicy Kukułczej w Otwocku, wywiadowcy zauważyli osobowy samochód, którego kierowca, jak wynikało z policyjnej obserwacji zachowywał się tak, jakby do końca nie panował nad kierownicą. Wywiadowcy dali mu sygnał, aby zatrzymał auto.

Kiedy policyjny radiowóz zbliżył się, kierowca wraz z dwoma pasażerami rzucili się do ucieczki. Mężczyzn zatrzymano.

Kierowcą okazał się 42-letni otwocczanin, który miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas kontroli samochodu, policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem. Tester potwierdził podejrzenia policjantów, to była amfetamina, w ilości ponad 13 gramów.

Jak ustalono, narkotyki były prawdopodobnie własnością jednego z pasażerów, znanego już policjantom, 26-letniego mieszkańca Otwocka.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy. Kierowca usłyszał zarzut karny złamania postanowień sądu, a pasażer zarzut karny posiadania środków odurzających.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili jeszcze, że 26-latek częstował narkotykami inne osoby. Dlatego też, oprócz posiadania amfetaminy, usłyszał jeszcze dwa zarzuty karne dotyczące udzielania narkotyków.

Obaj podejrzani mogą niebawem odpowiedzieć przed sądem. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

dn

Ładowanie odtwarzacza...