Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z posterunku w Wiązownie brali udział w „EKO Pikniku” w Zakręcie

Data publikacji 20.05.2019

Wiązowscy dzielnicowi korzystają z każdej okazji, aby angażować się w przedsięwzięcia społeczne oraz inicjatywy, które łączą wspólnoty mieszkańców. Poprzez swój udział w piknikach i festynach pokazują, że ich obecność to przede wszystkim czytelny sygnał, że mieszkańcy mogą liczyć na policjantów w każdej sytuacji. Cykliczna impreza „EKO Piknik” w Zakręcie, była również objęta policyjnym nadzorem prewencyjnym. Obecność naszych stróżów prawa, w tym również kierownika posterunku w Wiązownie, była bardzo mile przyjęta lokalną społeczność. Policjanci przekazali, jako nagrody w konkursach, przygotowane przez nasze profilaktyczki, maskotki pancernika, mające przypominać kierowcom o właściwym przewożeniu dzieci oraz korzystaniu z pasów bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z posterunku w Wiązownie: młodsi aspiranci – Jacek Zduńczyk i Włodzimierz Kozłowski, wspólnie z kierownikiem - młodszym aspirantem Michałem Wieczorkiem i starszym sierżantem Mateuszem Wiąckiem, wzięli udział w cyklicznej imprezie organizowanej w Zakręcie od kilku lat, promującej środowisko i poszanowanie dla przyrody.

Był to „EKO Piknik” skierowany do mieszkańców i wszystkich tych, którzy wolny niedzielny czas chcieli spędzić w miłej i sympatycznej atmosferze.

Impreza plenerowa wymagała przygotowania się przez Policję, w ramach tzw. nadzoru prewencyjnego z jednej strony, z drugiej natomiast zapewnienia obecności mundurowych na imprezie, w celu zacieśniania więzi z mieszkańcami i pokazania, że policyjną misją jest służba na rzecz społeczeństwa.

Nasi funkcjonariusze, a dokładnie policyjne profilaktyczki – aspirant sztabowy Anna Wasilewicz i młodszy aspirant Karolina Pardej, miały swój nieskromny udział w tym przedsięwzięciu.

Policjantki przygotowały kilkadziesiąt maskotek promujących ogólnopolską akcję propagującą prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach oraz zapinanie przez kierowców i pasażerów pojazdów pasów bezpieczeństwa, w ramach kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”.

Maskotki, które organizatorom przekazali dzielnicowi, miały być nagrodami w konkursach organizowanych przez pracowników wiązowskiej gminy i ośrodka kultury.

Obecność naszych policjantów była bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców, Szczególnie najmłodsi korzystali z obecności mundurowych, mając jak zwykle dużo pytań do policjantów. Dzielnicowi każdemu zainteresowanym poświęcali uwagę, bo to przecież dla mieszkańców byli na tym pikniku.

Dziękujemy za miłe słowa podziękowania dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie oraz zaangażowanym w organizację „EKO Pikniku” pracownikom urzędu gminy.

tekst: dn

zdjęcia: PP Wiązowna/GOK