Schował w bieliźnie marihuanę i odpowie za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Schował w bieliźnie marihuanę i odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 10.05.2019

Osoby mające kontakt z narkotykami, na widok policyjnego radiowozu, próbują różnych sposobów, aby zmylić spostrzegawczość stróżów prawa. Policjanci jednak widząc jakiekolwiek podejrzane zachowanie, od razu reagują i podejmują czynności służbowe. Tak też zrobili w Celestynowie, kontrolując osobowego volkswagena i siedzących w nim trzech młodych mężczyzn. Przy jednym z nich znaleziono najpierw szklaną „fifkę”, a kiedy usłyszał zapowiedź przeprowadzenia dokładniejszej kontroli, to wyjął z bielizny papierowe zawiniątko z zielonym suszem, który był marihuaną. 21-latek usłyszał już zarzut karny posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Karczewie, późnym wieczorem, patrolowali rejon hali sportowej w Celestynowie, zwracając uwagę na parking, czy nie popełniane są tam czyny zabronione.

Widok poruszającego się po parkingu radiowozu, podejrzanie zainteresował trzech młodych mężczyzn siedzących w volkswagenie. Sprawiali wrażenie wyraźnie przestraszonych obecnością mundurowych.

Policjanci zauważyli te „dziwne” zachowania i postanowili sprawdzić „młodzieńców”, czy ci nie mają przy sobie zabronionych środków i substancji.

Zawodowa intuicja nie zawiodła mundurowych. Podczas sprawdzania 21-letniego pasażera, mieszkańca Otwocka, w kieszeni kurtki, znaleźli osmoloną, szklaną „fifkę”.

Policjanci podejrzewali, że mężczyzna mógł palić wcześniej marihuanę. Kiedy zapowiedzieli przeprowadzenie dalszej kontroli osobistej, to 21-latek wyjął z bielizny papierowe zawiniątko, w którym znajdował się zielony susz i jak potwierdził narkotester, była to marihuana.

21-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

dn