Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak uniknąć niekorzystnej umowy i nie dać się oszukać – spotkanie z seniorami w „Wigorze”

Data publikacji 24.04.2019

Poradnictwo dotyczące unikania oszustów i narażania się na finansowe straty, było głównym tematem spotkania z seniorami w Woli Karczewskiej. Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną przekazały wszystkim starszym ludziom ulotki i poradniki, dokładnie wyjaśniając i tłumacząc jak działają oszuści, a także jakich technik perswazji i socjotechniki używają obnośni sprzedawcy i usługodawcy, aby namówić starszych ludzi na swoje oferty. Oprócz tego seniorzy otrzymali od profilaktyków wskazówki dotyczące używania aplikacji „Moja Komenda”. Starsi ludzie byli wyjątkowo uważnymi słuchaczami i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi działania oszustów i domokrążców.

Wykłady w Domu Seniora „Wigor” w Woli Karczewskiej, to już nie tradycja, a codzienność. Policyjni profilaktycy są tam zawsze mile widziani, a sympatyczne grono seniorów zawsze wita ich uśmiechem, chwaląc przy tym nasze policjantki za wspaniałe podejście do starszego pokolenia.

Ostatnia policyjna wizyta polegała na zorganizowaniu wykładu na temat nieulegania namowom tych osób, które wykorzystują ufność staruszków. Takie osoby, jak tłumaczyły policjantki,  przedkładają różne umowy i oferty, nie zawsze opłacalne dla seniorów, które później generują koszty wynikające z podpisanych zobowiązań.

Policyjne prelegentki: aspirant sztabowy Anna Wasilewicz i młodszy aspirant Karolina Pardej tłumaczyły jak rozpoznać osobę o nieszczerych intencjach i na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu bądź zakupu z pozoru tylko atrakcyjnego towaru.

Seniorzy dokładnie czytali wszystkie otrzymane od policjantek ulotki, zadając im przy tym różne pytania dotyczące unikania podejrzanych osób i niekorzystania z ich ofert.

Podczas wykładu, policjantki zachęcały starszych ludzi do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Wszyscy otrzymali od policjantek dokładne instrukcje, mówiące jak korzystać z tego udogodnienia.

Policjantki dokładnie wyjaśniły wszystkie funkcje aplikacji. Przedstawiły również zalety tego programu, umożliwiającego nawiązanie kontaktu z dzielnicowym.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji za umożliwienie nam prowadzenia zajęć dla seniorów, ponieważ to grono odbiorców jest ważną składową policyjnej działalności edukacyjno-profilaktycznej.

Na kanwie wzorowej współpracy z Domem Seniora „Wigor”, zapraszamy do współdziałania na rzecz propagowania bezpieczeństwa inne Kluby Seniora i Uniwersytety III-ego Wieku z całego powiatu otwockiego.

dn

Powrót na górę strony