Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Prędkość”, otwocka drogówka w ogólnopolskich działaniach

Data publikacji 18.02.2019

Przez ostatnie dwie doby policjanci z otwockiej drogówki aktywnie współdziałali w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Działania kontrolne prowadzone były na głównych ciągach i trasach komunikacyjnych, głównie na drogach krajowych i wojewódzkich. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wykorzystywali nowoczesny sprzęt pomiarowy, a do służby skierowane zostały nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Bilans tych działań to ujawnienie 26 znacznych przekroczeń prędkości. Policjanci przypominają o respektowaniu ograniczeń prędkości na drogach. Na razie aura jest ciepła, lecz za chwilę pogoda może się zmienić. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Przez weekendową sobotę i niedzielę, policjanci z otwockiej drogówki, podobnie jak służby ruchu drogowego w całym kraju, mieli dużo pracy. Było to rozwinięcie ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pt. „Prędkość”.

Podczas dwudniowej akcji, na drogach królowały laserowe mierniki prędkości i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, które skutecznie zniechęcały kierowców do łamania prawnych ograniczeń.

Policjanci przeprowadzili szereg kontroli, w tym kontroli prędkości, ujawniając podczas pełnionej służby w powiecie otwockim 26 znacznych przekroczeń prędkości.

Mundurowi apelują do kierowców o zdroworozsądkowe podejście do prowadzenia pojazdów i przewidywanie swoich zachowań na drodze.

Należy zapamiętać, że nadmierna prędkość niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw, większe uszkodzenia w przypadku uderzenia, nagłą utratę przyczepności przy pokonywaniu nierówności, zdecydowanie dłuższą drogę hamowania, brak możliwości skutecznej reakcji, w przypadku nagłego pojawienia się na jezdni pieszego lub leśnego zwierzęcia.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o ostrożność i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość.

dn