Bilans powiatowych działań drogówki „Nie prowadzę po alkoholu” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans powiatowych działań drogówki „Nie prowadzę po alkoholu”

Z początkiem weekendu policjanci z otwockiej drogówki prowadzili działania skierowane przeciw alkoholowej patologii, objawiającej się kierowaniem pojazdami po alkoholu pod kryptonimem „Nie prowadzę po alkoholu”. Podczas jednego tylko dnia policjanci zbadali testerami trzeźwości 849 kierowców. Wśród nich było dwóch kierowców, którzy nie dość że byli nietrzeźwi, każdy miał prawie 2 promile, to jeszcze złamali prawo, mając sądowe zakazy na koncie, w tym jeden dożywotni. Niebawem każdy z nich usłyszy zarzuty karne. Grożą im wyższe kary więzienia, do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają że „nie odpuszczają” nietrzeźwym. Już niebawem kolejna odsłona zmasowanych działań otwockiej drogówki.

„Nie prowadzę po alkoholu” to powiatowe działania otwockiej drogówki, które są stałym elementem działania naszych rodzimych stróżów prawa, ukierunkowanych na skuteczne ujawnianie i eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy nie traktują poważnie, zarówno prawa, jak i policyjnych apeli, kierując po alkoholu pojazdami mechanicznymi.

Taką właśnie akcją policjanci z otwockiej drogówki rozpoczęli działania na drogach i ciągach komunikacyjnych, prowadząc wzmożone kontrole, a przy tym równie częste kontrole stanu trzeźwości.

Podczas jednej tylko doby, policjanci zbadali stan trzeźwości u 849 kierowców. Wśród tej rzeszy sprawdzonych kierujących, tester wskazał pozytywny wynik dwukrotnie.

W Dąbrówce, w gminie Celestynów, na ulicy Mazowieckiej, zatrzymano do kontroli nissana, którym kierował 38-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych baz danych, okazało się, że obowiązywały go dwa aktualne zakazy sądowe, zabraniające mu jazdy samochodem.

W Karczewie na ulicy Częstochowskiej, skontrolowano i sprawdzono 65-letniego kierowcę renault. W jego przypadku alkosensor pokazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a policyjny system dał odpowiedź, z której wynikało, że miał dożywotni zakaz kierowania samochodem.

Policyjne działania zakończyły się, a ujawnionych kierowców czekają niebawem zarzuty karne. To jednak nie koniec działań lokalnej Policji.

Każdego dnia na powiatowe drogi wyjeżdża kilka patroli drogówki, które skutecznie ujawniają i eliminują drogową, alkoholową patologię.

tekst: dn

zdjęcia: pk