Policyjne kontrole w ostatni weekend ferii dla województwa mazowieckiego - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kontrole w ostatni weekend ferii dla województwa mazowieckiego

Data publikacji 08.02.2019

W ostatni weekend mazowieckich ferii policjanci z otwockiej drogówki będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach powiatu otwockiego, w tym na drogach krajowych i wojewódzkich, pod kątem respektowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Do służby wyjadą patrole, wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz testery trzeźwości. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą, aby dla jednych powrót z ferii, a dla drugich wyjazd na zimowy wypoczynek, był tylko i wyłącznie bezpieczny i szczęśliwy. Kierowcy - pamiętajcie, że wspólnie z wami podróżują dzieci. Akcja „Bezpieczne Ferie” trwa w całym kraju do 24 lutego.

Przed nami ostatni weekend ferii dla województwa mazowieckiego – czas bardzo ważny z perspektywy oceny zagrożeń na drogach. Policjanci przewidują większe natężenie ruchu drogowego, a co za tym idzie wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom i planują wzmożone działania na drogach powiatu otwockiego. Natężenie tym większe, bo kolejne województwa rozpoczynają ferie tj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagą na wszelkie niedozwolone zachowania na drodze, tj. jazdę z nadmierną prędkością, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz inne naganne zachowania mogące sprowadzić niebezpieczeństwo na uczestników ruchu.

Policjanci sprawdzą dokładnie w tym czasie trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwrócą również na zgodne z przepisami przewożenie dzieci. Kierowcy, którzy będą narażać swoje pociechy na niebezpieczeństwo poprzez własne niedopatrzenie czy też lekceważenie bezpieczeństwa dzieci, nie stosując się do zasad przewożenia maluchów w fotelikach bezpieczeństwa, mogą liczyć się z odpowiedzialnością.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie kierowców, pieszych i rowerzystów, aby w tych dniach rozsądek doprowadził ich bezpiecznie do domu lub na miejsce wypoczynku. W połączeniu z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego i stosowaniem się do prawa o ruchu drogowym, to jest właśnie policyjna recepta na bezpieczną podróż.

Tego właśnie otwoccy policjanci życzą wszystkim podróżującym, aby tą weekendową podróż odbyli zgodnie z przepisami i ze świadomością, że wiele też zależy od nich samych.

dn