Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemoc rówieśnicza i cyberzagrożenia, prelekcje z dzielnicowym i profilaktykiem

Data publikacji 16.01.2019

Policyjny profilaktyk wspólnie z dzielnicowym, wzięli udział w cyklu spotkań zorganizowanych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku. Celem policyjnego przekazu profilaktycznego było uświadomienie uczniów i pokazanie im, jak poważne konsekwencje mogą wynikać z niewłaściwego zachowania się względem rówieśników oraz innych uczniów. Mundurowi apelowali do młodzieży o promowanie i naśladowanie wyłącznie dobrych wzorców i zachowań oraz poszanowanie nie tylko dla swoich kolegów i koleżanek, ale również dla nauczycieli. Pogadanki były dedykowane dla uczniów z klas IV-VI.

Policyjna prewencje i profilaktyka ma na celu propagowanie wyłącznie bezpiecznych zachowań. Aby jednak o nich mówić, dzieci oraz młodzież muszą wiedzieć, jakie są zagrożenia oraz to, jakie negatywne postawy mogą rodzić skutki prawne. Policjanci poprzez edukację i uświadamianie młodych ludzi, chcą pokazać, że na ich życiowej ścieżce trzeba postępować w sposób godny, uczciwy  oraz w pełnym poszanowaniu innych osób.

Spotkania profilaktyczne zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Otwocku. Przez dwa kolejne dni – mundurowi: młodszy aspirant Karolina Pardej – policyjny profilaktyk społeczny oraz aspirant sztabowy Adam Sobczyk – dzielnicowy miejscowego rewiru, prowadzili aktywną działalność edukacyjną, nastawioną na przekazywanie wyłącznie samych dobrych wartości i wzorców zachowań.

Policjanci poruszali głównie tematy związane z przemocą rówieśniczą, a także omawiali cyberzagrożenia, również w kontekście stosowania cyberprzemocy, nękania i uporczywego dręczenia poprzez negatywne, zwykle mijające się z prawdą dokuczanie i  komentowanie osób w internecie, a także zakładanie fikcyjnych kont oraz profili, po to aby ośmieszyć innych.

Policjanci wyjaśniali, że takie zachowania mogą skutkować odpowiedzialnością przed sądem. Mundurowi przestrzegali również młodych ludzi przed zawieraniem podejrzanych internetowych znajomości - tłumacząc, że uczniowie, nie zawsze mają świadomość, kim jest w rzeczywistości, nieznajomy, internetowy „przyjaciel”.

Przez kolejne dwa dni, policjantka z dzielnicowym przeprowadzili pogadanki dla uczniów z klas IV-VI.

Już niedługo ferie w województwie mazowieckim, warto wziąć sobie do serca policyjne przestrogi.

dn

Powrót na górę strony