Kolejny raz jechał po alkoholu, jego samochód wylądował w błocie - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz jechał po alkoholu, jego samochód wylądował w błocie

Data publikacji 29.12.2018

Policjanci z drogówki zatrzymali na krajowej 17-stce nietrzeźwego obywatela Ukrainy, ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, który kierując bmw, najpierw uderzył w tira, a później zjechał do przydrożnego rowu, zakopując się w błocie. Była to już druga alkoholowa „wpadka” cudzoziemca. Miesiąc wcześniej jechał pijany ulicą Rynek Zygmunta Starego w Karczewie. Kolejny raz usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Podejrzany nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci przypominają kierowcom, że za kolejne alkoholowe „wpadki” sąd może orzec nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Antoninek w gminie Kołbiel, miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Jadące w stronę Kołbieli osobowe bmw, nagle zjechało na przeciwległy pas ruchu, odbiło się od tira i wylądowało po drugiej stronie drogi w przydrożnym rowie. Z auta o własnych siłach wysiadł kierowca. Jak później ustalono nic mu się nie stało.

Przybyli na miejsce policjanci z drogówki wylegitymowali kierowcę bmw i zbadali jego stan trzeźwości. 28-letni obywatel Ukrainy dmuchnął w alkomat, który pokazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnie policjanci sprawdzili kierowcę w systemach informatycznych. Okazało się, że był dobrze znany karczewskim stróżom prawa. Miesiąc wcześniej na ulicy Rynek Zygmunta Starego w Karczewie jechał pijany, mając podobną ilość promili w organizmie. Poza tym nie miał w ogóle uprawnień, aby prowadzić auto.

Cudzoziemca zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. W dalszej kolejności, już po wytrzeźwieniu, podejrzany usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Teraz 28-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

dn

Ładowanie odtwarzacza...