„Smutna” gwiazdka, podwójna sklepowa wpadka - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Smutna” gwiazdka, podwójna sklepowa wpadka

Data publikacji 27.12.2018

Na kolację wigilijną nie zdążył, a pierwszy dzień świat spędził w policyjnym areszcie. 25-letniego otwocczanina rozpoznali ochroniarze w sieciowej drogerii przy ulicy Matejki w Otwocku, jako podejrzanego o kradzieże perfum. Na miejsce wezwali policjantów z prewencji, którzy zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy. Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy wykazał, że 25-latek dwukrotnie dokonał kradzieży perfum w dwóch punktach drogeryjnych w Otwocku. Podejrzany przyznał się do popełnienia kradzieży sklepowych i wyraził wolę do skorzystania z dobrowolnego poddania się karze.

W wigilijne popołudnie, tuż przed zamknięciem jednej z sieciowych drogerii w Otwocku przy ulicy Matejki, policjantów z prewencji wezwano na interwencję. Sklepowi ochroniarze rozpoznali mężczyznę, którego wcześniej zarejestrował monitoring podczas kradzieży perfum. Ujęty przez nich mężczyzna miał prawdopodobnie niejedną sklepową kradzież na swoim koncie.

Prewencjusze zatrzymali podejrzanego i przewieźli go do policyjnego aresztu. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Otwocka. Był nietrzeźwy i miał prawie 1 promil alkohol w organizmie. Gwiazdkę spędził w policyjnym areszcie.

Pierwszego dnia świąt, kiedy już wytrzeźwiał, trafił na przesłuchanie. Policjanci z dochodzeniówki przeanalizowali materiały sprawy dotyczące kradzieży w drogerii i opracowali dwa zarzuty karne, dotyczące popełnienia przestępstw przeciwko mieniu w dwóch punktach drogeryjnych w Otwocku, do których doszło na początku grudnia tego roku.

Policyjne zarzuty dotyczyły kradzieży 10 flakonów z perfumami, wartymi prawie 2 tysiące złotych.

Podejrzany przyznał się do popełnienia wszystkich kradzieży i wyraził zgodę na dobrowolne poddanie się karze.

Policjanci przypominają, że przestępstwo nie popłaca. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn